165. Ko tu atklāti atzīsti par Dieva pirkstu?


Lūgs pēc lietus

Kipras Pareizticīgā baznīca likusi priesteriem lūgt pēc lietus, lai izbeigtos viens no spēcīgākajiem sausumiem.


Baznīcas vadītājs arhibīskaps Krisostomoss II aicināja priesterus kopīgi 2.decembrī lūgt lietu, lai izbeigtu zemi izpostījušo sausumu. Arhibīskaps norādīja, ka kiprieši ir “pamatoti satraukti” par draudiem ūdensapgādei un lauksaimniecībai.

Nokrišņu daudzums gadu bijis zemāks par vidējo līmeni un ir izsusinājis rezervuārus, no kuriem lielā mērā ir atkarīga ūdensapgāde Kiprā. Tiek prognozēts, ka izsusēs Kipras lielākais dambis, ja tuvākā mēneša laikā nebūs spēcīgu lietavu.

Ilgstošais karstums tūrisma sezonas laikā ir vēl vairāk sarežģījis ūdensapgādi, un ūdens apjoms vairumā rezervuāru ir tikai 8%, salīdzinot ar 25% pagājušajā gadā.

Lūgšanas pēc lietus Kiprā ir retums, un pagājušo reizi tādas notika 1998.gadā, kad salu skāra līdzīgs sausums.

Pareizticīgo baznīca ir viens no lielākajiem zemes īpašniekiem Kiprā, un tā veikusi ievērojamas investīcijas banku sektorā, būvniecībā, viesnīcās un vīna ražošanā.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Lūgs pēc lietus”

  1. ieva:


    mēs pirms mēneša tur bijām, svaigas vīģes ēdām, arhibīskapa pili redzējām, viņi ar ūdeni mazgāja ielas. vienīgā upe Nikosijā gan bija izžuvusi. pēdējā dienā pat drusciņ dabūjām lietu

  2. vasara:


    Priekš kam Baznīcai daudz zemes?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.