300. Kurus tad īsti ir jākrista?


Lestadiusa ģimenes dzīve

Dzīvodams tālu prom no civilizācijas un kultūras centriem, mežonīgas un skarbas pirmatnējās dabas vidū, kā arī savu īpašo personīgo apsvērumu dēļ, Larss Levi par sievu izvēlējās vienkāršu, neizglītotu, bet izskatīgu meiteni. vārdā Rita Katarina Alstadiuss (1805-1888).


1827.gadā viņus salaulāja un viņu ģimenes dzīve bija laimīga. Laulība viņiem dāvāja 12 bērnus. Labākā liecība šai svētīgajai kopdzīvei ir Lestadiusa vēstule, rakstīta sievai pāris gadus pirms viņa nāves, kad viņš, būdams smagi slims un necerēdams vairs izveseļoties, atradās Stokholmas slimnīcā.

“Kā es Tevi esmu mīlējis dzīvē, es Tevi mīlu pat nāvē. Šī varbūt ir beidzamā reize, kad es varu nodot Tev savas pēdējās ardievas. Redzi, esmu sasirdzis ar slimību, kas ir līdzīga holerai. Ja mēs vairs nesatiksimies šajā dzīvē, es ceru, ka mēs tiksimies Ciānas kalnā ar ērkšķiem kronēto Kungu, kur mēs Viņu redzēsim un varēsim priecāties Jaunajā Jeruzālemē. Prieka asaras nupat nokrita uz šīs vēstules. Es nevaru dot Tev nevienu citu padomu kā vien šo: Tas Kungs ir devis upuri par mums…

Lai tas Kungs ir ar Tevi, mans mīļotais, dārgais draugs, un lai Viņš mierina un atjauno Tavu sirdi un palīdz Tev nest Tavu krustu…”

Birkas: , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.