219. Kas ir Kristus Draudze jeb Baznīca?


Kur ir krustceles?

Tās nav iespējams iepriekš paredzēt vai izvēlēties. Mēs nonākam krustcelēs tad, kad mēs to vismazāk gaidām, un tad mūsu priekšā ir divi vai vairāk ceļi. Dažkārt iespējams izvēlēties nepareizi un tikai tad saprast, ka tā bija kļūda, un, nonākot citās, līdzīgās krustcelēs, izvēlēties kaut ko labāku.

Kur ir krustceles?


Kas tā ir par izvēli? Tas var būt kaut kas pavisam ikdienišķs, tomēr īstās krustceles vienmēr ir saistītas ar vissvarīgākajām lietām – ticības maiņu, ticību Dievam, izvēli starp Dievu un pasauli, atgriešanos pie Dieva vai Dieva atstāšanu. Daudzas izvēles var nest ciešanas.

Gadās, ka izvēle ir kā vidusceļš starp “dzīvi bez ciešanām” un “ciešanu dzīvi”. Šādu izvēli mums var norādīt ļaunais, taču veids, kā viņš to dara, ir melīgs. Viņš iedveš, ka viņa norādītais ceļš ir bez ciešanām, savukārt Kristus ceļš – ciešanu ceļš.

Tomēr drīz vien viņa ceļš izskatīsies pavisam citādi. Ja ļaunā ietekmē mēs grēkosim vai atteiksimies no ticības Kristum, vēlāk vairs nebūs iespējas nožēlot. Tiem, kuru izvēle bijusi nepareiza, viņš atbild: “Kas mums par daļu? Raugi tu pats” (Mt.27:4).

Daži nonāk krustcelēs diezgan bieži, citi – tikai dažas reizes, taču ikreiz priekšā ir grūta izvēle. Neatkarīgi no tā, ko jāizvēlas, jāizprot apstākļi un sekas. Šādu izpratni nav viegli panākt. Tas iespējams vienīgi uz droša kristīga pamata – sadraudzībā ar To, kurš sauc sevi par Ceļu, Patiesību un Dzīvību (Jņ.14:6).

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.