8. Bībele... Kā tā ir sastādīta?


Krustā sistā Mikipele

Kādā Pekinas tirdzniecības centrā izstādīta Jēzus Kristus figūra ar Mikipeles galvu, un šis savdabīgais mākslas darbs jau paspējis izraisīt sašutumu gan daļā pilsētas iedzīvotāju, gan pilsētas viesu.

Ekskluzīvā tirdzniecības centra pārstāvji skaidrojuši, ka Jēzus un Mikipeles hibrīda skulptūru viņi nolēmuši izstādīt, lai piesaistītu un izklaidētu lielveikala apmeklētājus, tomēr šāds mārketinga triks tiek vērtēts pretrunīgi, jo ticīgajos cilvēkos tas radījis dusmas par Jēzus Kristus tēla apgānīšanu.

Lai gan daļa Pekinas iedzīvotāju pret krustā sistās Mikipeles skulptūru izturējušies visnotaļ atturīgi, vairums pilsētnieku kādā nesen veiktā aptaujā atzinuši, ka modernās mākslas objektu izmantošana lielveikalu izrotāšanā ir labs veids, kā viņiem ļaut iepazīt jaunās mākslas tendences, jo mīlestība uz iepirkšanos ķīniešu vidū ir daudz izteiktāka nekā muzeju apmeklējumi.

Slaveno amerikāņu animācijas tēlu Mikipeli aizvadītā gadsimta divdesmitajos gados radīja animators Volts Disnejs, bet par Mikipeles oficiālo dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1928.gada 18.novembris, kad ASV iznāca multfilma Steamboat Willie. Pēc šīs multfilmas pāris gadu laikā Mikipele kļuva par vienu no populārākajiem animētajiem tēliem, un šo statusu dīvainajam radījumam izdevies saglabāt līdz pat mūsdienām.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.