187. Ar kādiem vārdiem ticības apliecība izsaka Jēzus pazemības stāvokļa dažādos brīžus?


Kritika kristīgās radiostacijas dibinātājam

Polijai veltītā rakstā aplūkotas šīs lielās Eiropas valsts politiskās un reliģiskās īpatnības.

No Polijas iedzīvotāju kopskaita 90% ir Romas katoļi un 80% uzsver, ka baznīcai ir liela nozīme visā viņu dzīvē. Tas vien jau norāda uz reliģijas lielo politisko spēku Polijā.

Romas katoļu baznīca arī aktīvi aicināja iedzīvotājus piedalīties vēlēšanās, pretējā gadījumā apsūdzot neaktīvos nolaidības grēkā.

Dagen rakstā izskan kritika Tadeušam Ridžikam, kurš gan pirms 16 gadiem nodibinājis kristīgo radiostaciju, vēlāk attīstot ietekmīgu mediju kanālu arī TV un attiecīgu augstskolu. Tomēr ar šo mēdiju palīdzību tiek paustas tādas idejas, kas nav pieņemamas mūsdienu sabiedrībā daudzās citās valstīs, kā piemēram, atbalsts nāves sodam.

Tēvs Ridžiks ir sagrābis tādu varu, ka ar viņu neapmierināti ir 69% Polijas iedzīvotāju. Viņš tiek apsūdzēts korupcijā un iedzīvošanās kārē.

Neapmierinātie Polijas bīskapu konferences dalībnieki pat uzrakstīja vēstuli pāvestam, kurā izteica savu kritiku, tomēr vēstule palika neaizsūtīta. Tēva Ridžika ietekme ir pārāk liela, bet arī liela kristīgās raidstacijas darba daļa – lūgšanas, liecības, dievkalpojumi, Bībeles skaidrojumi nav tiešā veidā saistāmi ar politiku un kopumā ir vērtējami tikai pozitīvi.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.