135. Kas ir iedzimtais grēks?


Kompensācijās izmaksās 660 miljonus

Losandželosas Romas katoļu baznīca [RKB] atvainojās tiem simtiem cilvēku, kurus seksuāli izmantojuši priesteri, kā arī piekrita rekordlielam mierizlīgumam 660 miljonu ASV dolāru apmērā. Losandželosas arhibīskapijas un 508 upuru advokāti panāca mierizlīgumu, kas tika iesniegts Losandželosas Augstākajā tiesā apstiprināšanai.

Ja mierizlīgums nebūtu panākts, tad sāktos publisks tiesas process, kas arhibīskapijai nestu lielu apkaunojumu.

Šis darījums ir lielākā mierizlīguma summa, kādu samaksājušas RKB arhibīskapijas seksuālās izmantošanas upuriem ASV.

Arhibīskapijas vadītājs kardināls Rodžers Mahonijs, kurš izpelnījies upuru apsūdzības centienos apslēpt pedofilijas gadījumus, preses konferencē pauda nožēlu, ka šādi atgadījumi vispār notikuši.

Viņš arī atvainojās visiem, kurus aizskāruši un seksuāli izmantojuši priesteri un citi katoļu garīdzniecības pārstāvji.

Seksuālās izmantošanas skandāls pāvesta sekotājiem ASV izmaksājis 2,1 miljardu ASV dolāru. Vairāki priesteri ir notiesāti un vismaz četras bīskapijas ir bankrotējušas pēc kompensāciju un sodu nomaksas.

Paredzēts, ka Losandželosas baznīca pārdos daļu savu īpašumu, kuru kopīgā vērtība sasniedz četrus miljardus dolāru. Baznīca jau pagājušā gada decembrī noslēdza mierizlīgumu 46 lietās, samaksājot 60 miljonus ASV dolāru.

Aptuveni 50 upurus pārstāvošais advokāts Džons Menlijs sacīja, ka katrs upuris saņems 1,2-1,3 miljonus ASV dolāru.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Kompensācijās izmaksās 660 miljonus”

 1. gviclo:


  Kaut kas traks!

 2. Roberto:


  …celibāta augļi?

 3. talyc:


  “svētā nemiera” izpausmes…

 4. krist2ps:


  Kaut kas pēc “Kukuļa” izklausās, bet… traki, ja jāmaksā par citu stulbībām :P Ja, pirmkārt, aizej par priesteri, jau apzinies, ka nekādas ģimenes – redz, daudziem laikam to vēl nesaprast…

 5. gviclo:


  Dārgas tomēr tās indulgences [laicīgā soda par grēkiem atlaides].Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.