43. Kas ir svētās atpūtas dienas svētīšana?


Klaidu latviešu luterāņiem laiks atgriezties

Sidnejas evaņģēliski luteriskā latviešu draudze nākusi klajā ar paziņojumu par izstāšanos no Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBāL), jo palikšana šajā baznīcas kopībā nav draudzei par svētību.

Sidnejas luterāņu draudze tika dibināta pirms 64 gadiem un tā ir otra vecākā latviešu draudze Austrālijā. Draudzes pirmais mācītājs Jānis Krauklis kalpoja draudzei no 1949. līdz 1987. gadam. Viņu nomainīja mācītāja adjunkts Kolvins Makfersons.

Nule kā Kolvins, pēc 33 gadiem LELBāL, sekojot Dieva vadībai, ir atteicies no Austrālijas Latviešu evaņģēliski luterisko draudžu Apvienības (ALELDA) pārvaldes priekšnieka amata, kā arī izstājies gan no ALELDA, gan no LELBāL.

Šķiet, ka katrai pacietībai ir savs mērs.

Mācītājs norāda, ka LELBāL liberālā nostāja nenes svētību, jo daļēja paklausība Dieva Vārdam ir nepaklausība. Centieni būt populāriem un mainīties līdzi laikam noved pie Dieva vārda pieskaņošanas personīgiem ieskatiem, kas nebūt nav pieļaujama. Kā vienu piemēru viņš min homoseksuālu attiecību nesaukšanu par grēku. Viņš atgādina, ka jāmīl ir grēcinieks, nevis grēks.

Ar savu paziņojumu viņš ir nevis sašķēlis vienotību, bet gan konstatējis faktu, jo vienotība nav iespējama tur, kur nav kopēja apliecība un pakļaušanās vienīgi uz Dieva Vārdu. Turklāt krietnais mācītājs cer iedrošināt Rakstiem uzticīgas draudzes un mācītājus, kas tāpat kā viņš ir spiesti paciest baznīcas atkrišanu no Dieva vārda.

Iespējams, viņa solis radīs rezonansi arī Latvijas pacietīgo bāleliņu prātos, un pamudinās uz kādu drosmīgu bezkompromisu soli. Savukārt, nepacietīgajiem un nepacietīgajām liks lieku reizi pārvērtēt savus pārbēgšanas plānus no LELB uz liberālo LELBāL.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Klaidu latviešu luterāņiem laiks atgriezties”

 1. salute1v:


  “jo palikšana šajā baznīcas kopībā nav draudzei par svētību”
  izlasot vien jau gribas teikt, c’mon brāļi, tad jo vairāk mums jālūdz par palikšanu, lai var šos brāļus celt.. bēgt no problēmām, nav Dieva aicinājums!
  Lūdziet par šo draudzi!

 2. luterānis:


  Respect Kolvinam.
  Laba pa[r]mācība LELBāL.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.