130. Kāds nav un nevar būt bauslības mērķis?


Katoļi masveidā pamet baznīcu

Katoļu priesteru pedofilu skandāla dēļ pagājušajā gadā Vācijā par 40% pieauga Romas katoļu baznīcu atstājušo draudzes locekļu skaits.


Kā liecina skaitļi, kas iegūti 24 no Vācijas 27 diecēzēm, savu saikni ar katoļu baznīcu pērn izbeidza 180000 cilvēku jeb par 50000 vairāk nekā 2009.gadā.

“Šo pieaugumu daļēji izraisījis uzticības trūkums baznīcai, it īpaši baznīcas pāridarījumu dēļ,” teica Ķelnes ģenerālvikārs Dominiks Švāderlaps. “Tas mums ir sāpīgi, jo daudzi cilvēki acīmredzami ir izvēlējušies aiziet no baznīcas, lai paustu savu personisko protestu un pretīgumu par šo skandālu.”

Pirmo reizi pēckara Vācijā no protestantu baznīcas aizgājušo skaits bija nedaudz mazāks nekā katoļiem – tikai mazliet mazāk par 150000 cilvēku.

Vācieši parasti maksā baznīcai paredzēto nodevu kā daļu no sava ienākumu nodokļa, taču viņi var to nemaksāt, ja izstājas no baznīcas.

Kopš 2010.gada sākuma un līdzīgi kā citās valstīs Vācijā ir atklājies, ka simtiem bērnu cietuši fiziskus un seksuālus pāridarījumus iestādēs, kuras lielākoties vada Romas katoļu baznīca.

Baznīca atzinusi, ka tā nav pienācīgi izmeklējusi pāridarījumu gadījumus, un dažos gadījumos tie tikuši slēpti, pārceļot priesterus pedofilus uz citām draudzēm, bet nesaucot viņus pie atbildības un neziņojot par viņiem policijai.

Tā arī tiek apsūdzēta par vilcināšanos ar kompensāciju izmaksāšanu upuriem, no kuriem lielākā daļa šos pāridarījumus cieta pirms vairākiem desmitiem gadu, – izvirzīt kriminālapsūdzības viņu pāridarītājiem ir par vēlu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.