204. Ko Bībele māca par Jēzus sēšanos pie Tēva labās rokas?


Kas Tu esi, Santa Klaus?

Izrādās, ka Santa Klausa tēls kādu mēs to saprotam šodien, patiesībā nāk no Coca Cola kompānjas Atlantā ASV.

Bet Santa Klausa īstais vārds ir Svētais Nikolajs. Svētais Nikolajs nenāk no ASV vai Lapzemes, bet gan no Turcijas pilsētas Damres (mūsdienu nosaukums) Svētais Nikolajs 4. gadsimtā dzīvojis Miras (antīkais nosaukums) pilsētā.

Svētais Nikolajs ir bijis bērnu un jūrnieku aizbildnis, kas darījis labus darbus, lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem. Viņš bija apveltīts ar dziedināšanas spējām, ar kuru palīdzību ārstēja slimos un viņa dāsnā sirds dāvāja dāvanas nabadzīgajiem un cilvēkiem, kuriem tās bija nepieciešamas.

Pateicoties savai dāsnajai dabai un brīnumainajām spējām, Svētais Nikolajs kļuva par pilsētas bīskapu un viņa vajadzībām tika uzcelta Svētā Nikolaja dievnams. Kļūstot par pilsētas bīskapu, viņam ienācis prātā Ziemassvētku laikā apdāvināt bērnus. Lai sagādātu prieku ticīgajiem, viņš naktīs pārģērbies un apstaigājis mājas, un pie mājām atstājis mazas dāvaniņas.Taču nevienos rakstos nav minēts, ka Svētais Nikolajs būtu ģērbies sarkanā tērpā.

1930. gadā strauji plaukstošā Coca Cola kompānija meklēja ceļus, kā kāpināt pārdošanas apjomus ziemā. Ziema, starp citu, ir nepateicīgākais periods atspirdzinošo dzērienu tirgū. Coca Cola Company meklēja palīdzību pie talantīgā reklāmu mākslinieka Haddona Sundbloma. Un tad viņš arī radīja veselu sēriju neaizmirstamu zīmējumu, kas asociēja Coca Cola korporatīvās krāsas ar Santa Klausu.

Un tā katru gadu, kad atspirdzinošo dzērienu tirgum klājās pavisam grūti, parādījās sarkanbalts Ziemassvētku vecītis, kas aicināja iedzert limonādi un kāpināt Coca Cola pārdošanas apjomus. Un tā šī sarkani baltā mārketinga kampaņa gadiem skrienot iegāja ne tikai Coca Cola kompānijas vēsturē, bet arī ASV un visas Pasaules vēsturē.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.