35. Kas ir buršana ar Dieva vārdu?


Kas aizdzen velnu?

“Viens vārdiņš to spēj aizdzīt…”


“Viens vārdiņš to spēj aizdzīt” ir vārdi no mūsu baznīcas himnas, ko mums atstājis mantojumā Mārtiņš Luters.

Tas tiesa. Velns nebēgs no mums, bet no Dieva Vārda. Velns bēgs no mūsu Tēva. No mums gan ne.

Šeit varam pārdomāt kādu līdzību. Šobrīd ir vasara. Ja vien nelīst lietus, mēs varam iziet no mājas vieglās vasaras drēbēs. Bet ko mēs darām ziemā? Mēs apģērbjamies silti. Mums ir īpašais ziemas apģērbs, kas mūs pasargās no “ienaidnieka” – augstuma un vēja. Līdzīgi mums jāapģērbjas kā kristiešiem, lai paglābtos no mūsu dvēseļu ienaidnieka – velna. Mums ir jāzin, kuras ir tās īstās, labās un siltās kristieša drēbes.

Gribas pajautāt pašam sev – vai es to vēlos? Vai es vēlos, ka velns no manis bēgtu? Vai tad ar velnu, kas sajauc visu Dieva darbus, nav tīri jautri? Ak šie sagrozītie prieki, sagrozītā laime, māņticība, melīgie solījumi un degradācija, kas izskatās pēc skaista progresa! Ko tad vēl mums cilvēkiem vajag?

Savukārt Dievs visu ir nolicis savās vietās. Dievs dāvā visu un māca, kā to pareizi lietot un pārvaldīt. Dievs sniedz īstu prieku, patiesu svētlaimi, patiesu un glābjošu ticību, mūžīgus apsolījumus un mūžīgo dzīvību. Tās ir Dieva dāvanas. Tā nav ilūzija. Tā ir realitāte. Turklāt Dievs visu dod savā laikā, vajadzīgā daudzumā un zināmam mērķim. Tas ir Dieva prāts.

Bet mēs? Vai mēs cilvēki neesam muļķi, kuriem muļķība visbiežāk traucē uzklausīt Dievu. Dievs? Viņš taču ir nenopietns, netaisns, savāds, nesaprotams, aprobežots, nu gluži… Jā! Patiesībā neatgrieztām sirdīm Patiesais Dievs ir gluži kā mēs paši – cilvēki.

Un tad mēs varam skriet pliki pa pasauli. Reiz bija tāda reklāma, kur kaila sieviete uzliek saulesbrilles un aizsoļo. Gluži patiesa, bet nožēlojama aina. Pliks un ar rozā brillēm ir cilvēks bez Dieva.

Kaut nu mēs zinātu, kas mums pie miera ir vajadzīgs. Viens vārdiņš spēj aizdzīt velnu, viens vārdiņš spēj mūs ietērpt un viens vārdiņš mums spēj atdarīt acis. Tāpēc lai neapklust Dieva vārds mūsu draudzē, mūsu mājās, uz mūsu lūpām un mūsu sirdīs.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.