26. Kas ir patiesa paļaušanās uz Dievu?


Kāpēc pieaug draudzes?

Hartfordas teoloģiskais seminārs (ASV) veicis analīzi, apkopojot 2005.gadā veiktās aptaujas rezultātus. Pavisam tika aptaujātas 884 nejauši izvēlētas kristiešu, jūdu un musulmaņu draudzes, no kurām lielākā daļa, 93 procenti, bija kristiešu draudzes.


Pētnieki salīdzināja datus ar pētījumu rezultātiem no 2000.gada, lai noteiktu vai draudzes ir pieaugušas. Pētījuma projekta vadītājs Kirks Hadavaijs (Ņujorka) paskaidro, ka lai draudze pieaugtu, nepietiek vienīgi ar labo gribu.

Pašlaik uzskata, ka par pamatu draudzes pieaugšanai var kalpot skaidra draudzes identitātes un uzdevuma apziņa, draudzes dzīve bez konfliktiem, dievkalpojumu dažādība, interneta mājaslapa un labs ģeogrāfiskais stāvoklis.

Draudzes pieaugšanu visvairāk veicina harmoniska draudzes iekšējā dzīve. Ja draudzē ir smagi konflikti, tad būs grūti piesaistīt jaunus draudzes locekļus. Draudzes ar konservatīvu un evaņģēlisku teoloģiju piesaista vairāk kā ar liberālu. Modernas dievkalpojuma formas piesaista vairāk kā jau pierastās.

Sakarība: jo dažādāki dievkalpojumi, jo vairāk apmeklētāju. Draudze piesaistīs cilvēkus arī tad, ja bērni varēs piedalīties dievkalpojumā, un būs īpaši piedāvājumi arī jaunām ģimenēm.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Kāpēc pieaug draudzes?”

  1. jenoc:


    tas labi,ka liberālās draudzes aug lēnāk,kā konservatīvās.

  2. Aigard:


    Švaka tā secinājuma sakarība… Bet ir vērts kādreiz to liberāļu reliģijas socioloģiju pastudēt. Tur to punktu “pieaugšanas veicināšani” – oh, oh, oh! Visveixmīgākie = maromoņi.

  3. biskaps:


    Vajag radīt stingru kultu ar smagu disciplīnu un kontroli un fantastisku mācību un augšana rokā. Un piķis kabatā… Tik ne Dieva valstība. Vellam patīk tādas “augšanas”.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.