64. Kad mēs kalpojam saviem vecākiem?


Kad visi kari būs galā

Daudzu laba vēlētāju un darītāju lozungs ir: “izbeigt visus karus”. Lai gan tas izklausās ļoti jauki, tas ne ar ko nav pamatojams. Te pilnīgi aizmirsta ļaunuma esamība pasaulē un cilvēka stāvoklis.

kad visi kari būs galā

Ļaunums pastāvēs līdz pat pasaules galam. Pirms laiku beigām daudzas lietas pasaulē kļūs vēl sliktākas (Mt.24). Ko mēs šajā sakarībā varam darīt?

Protams, mēs nevaram apgalvot, ka Jēzus droši vien ir kļūdījies vai arī ka, par spīti Viņa vārdiem, mēs tūdaļ izbeigsim visus karus.

Mūsu uzdevums noteikti ir darīt visu, lai karu nebūtu, neitralizēt vai samazināt to izcelšanos un iespaidu, kā arī mazināt karu sekas. Mums jāierobežo arī kara izmantošana starptautisku konfliktu risināšanā. Par spīti visam, ko mēs varam darīt un kas mums jādara, lielāki vai mazāki kari pastāvēs līdz pat laiku beigām.

Kas mums – kristiešiem – jādara? Tā kā esam kristīgās baznīcas locekļi, viens no mūsu pienākumiem ir izplatīt patiesu informāciju par notiekošo – gan par iespējamajiem starptautiskajiem konfliktiem, gan par kariem, kas jau ir izcēlušies.

Galvenais pienākums tomēr ir – mācīt sev un visiem, kurus mums ir iespēja uzrunāt, ka ļaunuma sakne ir pats cilvēks, tātad mēs paši un nevis “ģenerāļi” vai “mūsu nodokļu naudiņa, kas izmantota kara sagatavošanai”. Ja kaut kur notiek kaut kas slikts, tas rodas no ļaunuma pašā cilvēkā. Daudzus strīdus un karus varētu novērst, ja to varētu ieskaidrot tiem, kam ir izšķirošās pilnvaras.

Pareiza kristīga mācība un informācija varētu daudziem palīdzēt atrast dzīves garīgo pamatu, kamēr vēl ir laiks, turklāt viņi būtu labi sagatavoti “ļaunajai dienai”, kad tā nāks, lai varētu “spēcīgi pretī stāties ļaunajā dienā un, visu uzvarējuši, varētu pastāvēt” (Ef.6:13).

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.