224. Ko nozīmē tas, ka Draudze ir svēta?


Kad visādi salašņas sāk mācīt to, kas vajadzīgs Dieva baznīcai

Un pulks visādu salašņu, kas bija viņu vidū, kļuva stipri kārīgi; tad arī Israēla bērni pēc sava bijušā paraduma sāka raudāt un vaimanāt: “Kas mums dos ēst gaļu? Mēs atceramies tās zivis, ko mēs Ēģiptes zemē par velti ēdām, gurķus, melones, lokus, sīpolus un ķiplokus. Tagad mūsu dvēsele ir pagalam iztvīkusi, jo nav nekā cita kā vien manna mūsu acu priekšā!” [4.Moz.11:4-6]

kad visādi salašņas sāk mācīt to, kas vajadzīgs Dieva baznīcai


Ēģipti atstāja ne tikai Israēla bērni. Viņiem pievienojās arī daudz Dieva tautai nepiederīgu cilvēku. Bībelē mēs lasām, ka, israēliešiem bēgot no Ēģiptes verdzības, tiem sekoja arī sveštautiešu pūlis – “visādi salašņas” [2.Moz.12:38].

Svētajos Rakstos nav teikts, kas bija šie ļaudis. Mēs tikai uzzinām, ka viņi nepiederēja divpadsmit Israēla ciltīm.

Bībele vēsta, ka Israēla tautai šie svešinieki kļuva par īstu nelaimi. Mēs lasām, ka viņiem bija apnicis katru dienu ēst vienu un to pašu mannu un viņi pieprasīja gaļu!

Sākumā tie bija priecīgi, ka tuksneša svelmē varēja saņemt un baudīt brīnumaino mannu no debesīm [2.Moz.16]. Taču ar laiku šis ēdiens tiem sāka likties pārāk vienveidīgs. – Vai cita nekā nav? – Un beigās viņi nāca pie secinājuma, ka Ēģiptē bija daudz labāk!

Viss aizgāja pat tik tālu, ka mannu viņi nodēvēja par “bada maizi” [4.Moz.21:5] Neapmierinātība gāja plašumā, un drīz sāka gausties arī Israēla bērni.

Arī tagadējai Dieva tautai, kristiešiem, šis stāsts māca ko būtisku. Tas brīdina nepieļaut, ka pasaules bērni sāk mācīt to, kas vajadzīgs Dieva baznīcai!

Arī mūsdienās baznīcas un draudzes dzīvē mēdz iesaistīties neatgriezti ļaudis. Protams, mēs priecājamies, ka šie cilvēki apmeklē baznīcu, jo tā viņi var dzirdēt Dieva vārdu un glābšanas vēsti. Taču Dieva bērniem ir jābūt piesardzīgiem, jo var gadīties, ka neticīgi un reliģiski angažēti cilvēki kristīgā draudzē sāk izrādīt neapmierinātību un diktēt savas prasības Dieva vārda mācībai un sludināšanai.

Ne reizi vien esam dzirdējuši: mums ir apnicis katrā dievkalpojumā klausīties vienu un to pašu Evaņģēliju par Kristu. Kāpēc jārunā tikai par Jēzus nāvi? Mēs vēlamies dzirdēt kaut ko atšķirīgu, saistošu, izklaidējošu! Mēs gribam dzirdēt citus vārdus un citas noskaņas!

Dieva bērni nedrīkst pakļauties neticīgu cilvēku prasībām un jauninājumiem, kas ieved maldos.

Slava un pateicība mūsu Kungam par Evaņģēliju!

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.