105. Kas mums, septītā baušļa ietvaros, ir īpaši jāpatur prātā?


Kā ģērbties baznīcā

Pirms nelga laika TV3 raidījums “Bez Tabu” mēģināja noskaidrot, kādas drēbes vasaras laikā būtu jāvalkā, lai bez starpgadījumiem varētu ieiet Latvijas dievnamos.

Romas katoļu baznīcas Latvijā pārstāve saka, ka cilvēkiem dodoties uz pāvestiešu dievnamiem jābūt pieklājīgi ģērbtiem, lai citiem netraucētu lūgties. Pārāk lieli dekoltē varētu novērst dievlūdzēju uzmanību no lūgsnām. Tāpat viņa atgādina, ka vīriešiem baznīcā obligāti ir jānoņem cepure, kuru stiprā dzimuma pārstāvji šad tad mēdz piemirst. Tomēr Romas baznīcas pārstāvji īpaši ārā nevienu nedzenot.

Arī luterāņi neviens no dievnama ārā netiek dzīts apģērba dēļ, skaidro kāds LELB draudzes mācītājs. Tomēr baznīcas apmeklētājiem būtu jārespektē baznīcas noskaņa, teic garīdznieks. Gluži peldkostīmā dievnamā gan neklātos ierasties.

Daudz stingrāki ģērbšanās nosacījumi ir Austrumu baznīcas dievnamos. Tā piemēram, vecticībnieku baznīcās vīriešiem jāierodas garās biksēs un arī nedrīkst nākt kreklos ar īsām piedurknēm. Savukārt sievietēm jābūt bez kosmētikas, lakatos un svārkos, kas sniedzas pāri ceļiem. Ja sieviete uz baznīcu būs atnākusi bez lakata un īsākos svārkos, nekā pienākas, pie ieejas dievnamā viņai palīdzēs baznīcas dežurante, kura aizdos lakatu vai svārkus no draudzes krājuma, kurš sagatavots speciāli šādiem gadījumiem.

Līdzīgi ierobežojumi valda arī pareizticīgajās baznīcās.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.