299. Ko nozīmē kristība Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā?


Kā DRĪZ nepienāca: Virtuālās Baznīcas evolūcija

Nu būs pagājuši divpadsmit gadi kopš no Virtuālās Baznīcas palikušas vien blāvas atmiņas un knapi salasāms uzraksts “Virtuālā Baznīca slēgta. Pagaidām… kamēr aiz pelēkās fasādes norit celtniecības darbi”.

Kā DRĪZ nepienāca: Virtuālās Baznīcas evolūcija

Mums izdevās hronoloģiski rekunstruēt vēsturiskos solījumus un neveiklo taisnošanos, kas drīz vien tika dzēstas, aizstājot ar uzrakstu “Sakarā ar portāla izveides darbiem šī lapa pašlaik ir slēgta.”

2007.04.16: Drīz jau būs! Vēl mazliet pacietības…
Serveris ir pārinstalēts no pašiem pamatiem, vēl tikai atliek atjaunot datus!
Cerams, ka nedēļas laikā viss atkal ies, un tagad uz ilgu laiku.

VB Administrācija

2007.05.28: Nolēmām, ka nav vērts atjaunot veco sistēmu, jāķerās pie jaunās VB 2.0 izveides ar pilnīgi jaunu CMS sistēmu. Līdz ar to VB lapa būs slēgta līdz jūlijam. Ceram uz Jūsu sapratni un atbalstu aizlūgšanās par šo darbu!

2007.07.23:
Paldies par interesi portāla atjaunošanas darbā! Lai gan neiet uz priekšu tik veikli, kā bijām iecerējuši (atvaļinājumu laiks!), tomēr dizaina daļa ir puslīdz pabeigta un jāsāk ķerties pie kodēšanas. Pirmos rezultātus var cerēt ieraudzīt uz augusta beigām vai 1. septembri! :-)

2007.09.01: Paldies par interesi portāla atjaunošanas darbā! Diemžēl vēl ir dažas mazas aizķeršanās portāla atjaunošanā, bet liela daļa darba jau ir padarīta. Cerējām, ka 1. septembrī varēsim atvērt portālu, bet sanāca tā, ka 31. augustā tikai palaidām jauno CMS (portāla satura pārvaldes sistēmu). Portāls pašlaik ir pieejams atsevišķiem cilvēkiem beta testēšanā un pirmie iespaidi ir ļoti pozitīvi. Kolīdz viss būs sakārtots un pieregulēts, vērsim vaļā mūsu Virtuālās Baznīcas “durvis”!

2007.10.01: Darbs pie Virtuālās Baznīcas portāla jaunās “sejas” mazliet “aizķēries” laika trūkuma dēļ. Bet neskatoties uz laika trūkumu, mēs pamazām tomēr strādājam pie šī domēna sagatavošanas “laišanai tautā”.

Vēl viena lieta – žurnāla “Tikšanās” jaunākā numura 48. lpp. redamajā bildē, kuru rotā Virtuālās Baznīcas nosaukums un logo, neesam redzami mēs, bet mūsu bijušie kolēģi. Dažreiz gadās arī tādi kuriozi! :-)
Pārējos jautājumus, kas bija minēti šeit iepriekš, esam vienojušies pārrunāt ar e-Baznīcas pārstāvjiem. Priecē e-Baznīcas kolektīva atsaucība un vēlme risināt lietas patiesā kristīgā garā.

2007.12.12: Mazliet info par lietu stāvokli. Daudzi no jums jautā, kāpēc vēl nekā nav, un izsaka dažādus minējumus un skaidrojumus. Lai mazinātu visdažādākās spekulācijas, paskaidrošu, kas te notiek.

Viena lieta ir laika trūkums. No pagājušā gada novembra man klāt nācis palīgmācītāja darbs Limbažu draudzē, līdz ar to gandrīz visas nedēļas nogales ir stipri aizņemtas ar draudzes lietām.

Otrkārt, šoruden biju ilgi un smagi saslimis, un tikai tagad sāku puslīdz normāli justies. Bet arī tagad nav lielas jēgas censties palaist jauno VB “pasaulē”, jo ir pārāk nopietnas problēmas ar stabilu interneta pieslēgumu. Par to nākamajā punktā.

Treškārt, kā jau būsiet ievērojuši, itin bieži kļūstam “neredzami” – verot vaļā VB lapu, nekas neverās. Patiesībā mūsu VB web servers strādā teicami, bet problēma saistās ar Apollo/Lattelekom DNS serveru problēmām, kuras viņi ne par ko neatzīst un nelabo. Tās varētu atrisināt, ja dabūtu jaunu interneta servisa piegādātāju (un līdz ar to citus DNS serverus), bet par to nākamais punkts:

Ceturtkārt (tas gan ir garš stāsts, bet īsumā) – nejauši atklājām, ka oficiāli esam palikuši bez interneta servisa piegādātāja. Kādreiz bijām pie Delfi, tie pārtapa par Microlink, tie par Lattelecom Technologies, un tie šo saimniecību pārdeva IZZI, mums pat nepasakot par to! Bet mums ar IZZI nav nekāda līguma, līdz ar to reizēm esam redzami Internetā, reizēm nē (skat. iepriekšējo punktu), un nav pat kam sūdzēties. Un nevaram ne ar vienu firmu noslēgt līgumu par interneta pieslēgumu, jo neviena nepiedāvā normālu augšupielādes ātrumu, kas ir svarīgs normālai servera darbībai. Runājām ar Lattelekom, un viss izskatījās ļoti cerīgi – par diezgan bargu mēnešmaksu atradām pat puslīdz pieņemamu pieslēgumu (8 Mbps abos virzienos), bet tad pēdējā brīdī viņi pēkšņi atteica ierīkot šo pieslēgumu, jaunu līniju arī ievilkt viņi nespēj (pašā Rīgas centrā, pie viesnīcas “Latvija”!!!). Runājām ar IZZI, viņi savā mājas lapā piedāvā pat līdz 1 Gbps pieslēgumu, bet kad nonācām līdz konkrētam pasūtījumam, viņi arī piedāvāja tikai 1 Mbps bezvadu pieslēgumu, no kā mēs laipni atteicāmies – mēs vēlamies vismaz 8 Mbps, vēlams 10+ Mbps.

Meklējumi turpinās… Pašlaik esam iesākuši sarunas ar LatNet par 10 Mbps līnijas ierīkošanu. Iesākums jau atkal ir cerīgs. Varbūt kāds/a arī var ieteikt kādu firmu, kas spēj kaut ko vairāk par skaistiem un tukšiem solījumiem? Tātad, vajag pastāvīgu interneta servisa nodrošinājumu Rīgas centrā, Baznīcas ielā 12a, ar pastāvīgām IP adresēm, ar vismaz 8 Mbps abos virzienos, vai ātrāk. Cena pēc vienošanās.

2007.12.14: 25. decembrī pl. 11:00 Septītās dienas adventistu Limbažu draudzes telpās Burtnieku ielā 5-6 (100m no pilsētas centra, Info centra ēkas 2. stāvā) Ziemassvētku dzejas dievkalpojums. Ziemassvētku noskaņas dzeju lasīs sieviešu cietuma kapelāne, dzejniece Rudīte Losāne. Kopā klausīsimies mūziku un dzeju, dziedāsim un lūgsim. Visi laipni aicināti! Papildinformācija šeit.

2007.12.24: Virtuālās Baznīcas komanda novēl Jums visiem klusus un jaukus Ziemassvētkus ģimenes un/vai radiņu un draugu lokā. Šajā gadalaikā, kad visapkārt mums reklāmas tik uzmācīgi piedāvā visu pirkt un pirkt un pirkt, atcerēsimies, ka Ziemassvētki nav komercsvētki. Tas ir laiks, kad varam pārdomāt, ko Dievs darījis mūsu dzīvē, un šo mīlestību un piedošanu, ko esam saņēmuši no Viņa, varam sniegt arī mūsu līdzcilvēkiem, paziņām un draugiem.

Reiz uz kādas Ziemassvētku atklātnītes bija nodrukāti šādi vārdi:

Ja mūsu lielākā vajadzība būt informācija, Dievs būtu sūtījis skolotāju. Ja mūsu lielākā vajadzība būtu bijusi tehnoloģija, Dievs būtu sūtījis zinātnieku. Ja mūsu lielākā vajadzība būtu bijusi nauda, Dievs būtu sūtījis ekonomistu. Bet tā kā mūsu lielākā vajadzība ir piedošana, Dievs sūtīja mums Glābēju.

Bībelē, Lūkas evaņģēlija 2. nodaļā 14. pantā (NIV tulkojumā) mēs lasām vārdus, ko Kristus piedzimšanas brīdī dziedāja eņģeļu koris: “Gods Dievam augstībā un miers virs zemes tiem cilvēkiem, kuri atraduši labvēlību Viņa acīs.” (Tas gan skan nedaudz atšķirīgi no Bībeles latviešu tulkojuma teksta, bet tuvāk grieķu manuskripta domai.) Vai tavs dzīves ceļš ir atradis labvēlību Dieva acīs? Vai šajos Ziemassvētkos Tev ir cerība satikties ar Glābēju uz kopēja piedošanas ceļa? Ar ko šie Ziemassvētki ieies tavas dzīves vēstures lappusē?

VB

2008.01.01: Daudz laimes visiem jaunajā gadā! Šo gadu varam sākt ar priecīgu ziņu — uz atkalsatikšanos februārī!!! Šķiet, ka beidzot visas mūsu problēmas sāk atrisināties. :-) Esam jau parakstījuši līgumu ar LatNet par 10 Mbps optiskā kabeļa pieslēguma ierīkošanu, un viņi sola ierīkot pieslēgumu janvāra vidū. Tad 2-4 nedēļas testēšanas režīmā un tad jau cerams ka atkal būsim kopā ar Jums!

2008.01.31: Beidzot tas ir noticis! Šodien esam ieguvuši jaunu pastāvīgo (optisko) Interneta pieslēgumu no LatNet. Latvijas robežās pieslēguma ātrums ir 10 Mbps abos virzienos, ar ārzemēm – 1 Mbps abos virzienos. Ceram, ka tas būs pietiekoši turpmākiem 5 gadiem! :-) Vienīgi ievilkšana izrādījās mazliet sarežģītāks process, nekā sākotnēji plānojām. Pie pieslēguma ierīkošanas strādāja trīs LatNet brigādes četros cēlienos. Tagad atlicis pēdējais posms — sagatavot jauno VB 2.0. Sakarā arī ierīkošanas aizķeršanos arī mums mazliet pārceļas atklāšanas datums, kas tagad varētu būt kaut kad ap februāra beigām / marta sākumu. Aicinām ielūkoties šeit februāra beigās, kad publicēsim konkrētu atvēršanās datumu.

VB

2008.03.01. Informācija par pašreizējo situāciju: Mājas lapas jaunais dizains ir izveidots un gatavs. Pašlaik strādājam pie jaunā dizaina iekļaušanas lapas kopējā struktūrā (t.s. “templates” un CSS). Ceru, ka pēc nedēļas vai divām jaunais dizains jau parādīsies šajā lapā. Diemžēl es jau 3 nedēļas cīnos ar citu kristīgo mājas lapu (un pašlaik tautā populāru domēnu) problēmām, un nākamnedēļ esmu darba komandējumā, tāpēc jaunās lapas atvēršanās visdrīzāk būs maija vidū vai uz maija beigām. Piedodiet, lūdzu… Ļoti grūti nāk, bet ir arī daudzas pozitīvas lietas, kas notiek “aizkulisēs”, kas vieš cerību, ka beigās viss atkal būs labi, un varbūt pat labāk, nekā iepriekš! :-)

Guntis

2008.05.12 Ļoti daudz tiešo darbu, un šis projekts ir stipri iekavējies. Bet pašlaik arī nevaru pateikt, kad beidzot man būs pāris dienas laika visu sakārtot, lai var atvērt jauno lapu. Mēģināju uz Lieldienām, bet atklājās, ka jaunā CSS stilu lapa īsti nesader kopā ar CMS sistēmu, un vajag visu CSS pārtaisīt, adaptējot to priekš esošās CMS sistēmas. Tā ka atkal gaidām…

Guntis

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.