289. Ko mēs lūdzam Svētās Lūgšanas septītajā lūgumā?


Jēzus kopā ar Hitleru baznīcā

Vācijā ir kāds dievnams, kurā var aplūkot attēlu ar mūsu dvēseļu Pestītāju, kam blakus stāv Ādolfam Hitleram līdzīgs cilvēks.

Jēzus kopā ar Hitleru baznīcā


Bavārijas pilsētas Hofas Kristus baznīcā jau kopš 1939. gada atrodas glezna, kurā it kā redzams Jēzus kopā ar Hitleru, taču tika pēdējā laikā dedzīgākie kristieši uzstāj, ka Trešā reiha fīreru vajadzētu izdzēst.

Draudzes locekļiem šī glezna nekad īpaši nav traucējusi, lai gan dievnams esot ieguvis palamu un ticis dēvēts par nacistu templi.

Daži apšauba, ka gleznā attēlots fīrers, tomēr vairums ir pārliecināti, ka visas pazīmes ir acīmredzamas – gan zobu birstītei līdzīgās ūsas, gan šķidrie mati uz vieniem sāniem, gan maniakālais skatiens.

Tāpat domā arī bijušais mācītājs Martins Gelkels, kurš Hofas baznīcā daudzu gadu garumā aizvadījis neskaitāmus dievkalpojumus.

“Ir cilvēki, kas mūsu baznīcu sauc par nacistu vietu, bet tā nav taisnība. Jā, mums ir glezna ar Hitleru, taču, lai gan tā gleznota Vācijai skarbos laikos, tajā it nemaz netiek pausta fīrera glorificēšana.

Tieši pretēji – glezna rāda, ka ir kāds spēks, kas ir stiprāks par Hitleru. Viņš tur nostājies militārā stājā, viens pats, ar impēriskām ambīcijām. Taču Jēzus svēta pazemīgo cilvēku, nevis lepno fīreru.

Ādolfs Hitlers šeit attēlots maliņā, kā izdzītais, kā trusis pirms kaušanas. Bet Jēzus ir gleznas vidū visā savā varenībā – Kristus ir uzvarētājs!” gleznas ideju skaidrojis bijušais mācītājs.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Jēzus kopā ar Hitleru baznīcā”

 1. talyc:


  Mans darbs ir vērot gleznas (kā teica mr.Bīns:)
  un Es šo, gleznā atainoto ainu komentētu šādi:

  1. autors tās fonu ir krusteniski sadalījis četrās daļās. Tā, ka no mūsu puses skatoties labajai daļai augšpuse ir gaiša, bet no gleznas puses (tās pasaules) skatoties – gluži pretēji …gaišums ir apakšā.

  2. Pašā centrā ir attēlots to saskares punkts (kā šaurais ceļš vai durvis “no gaismas uz gaismu”. Tā kā dinamika domājams jāskata pa diagonāli.

  3. Atainotie tēli? – Ja pieņemam, ka mākslinieks saņēmis pasūtījumu iemūžināt Hitleru altārgleznā? …Domājams tas te ticis izdarīts iespējami labākajā veidā (Tā Hitlers tiek attēlots, kā tāds, kurš nomācis vistuvāk Jēzum, bet Rakstu vieta, kas šo situāciju vislabāk attēlo ir ņemta no Mt. 25:41)

  Mana iztēle ļauj skatīt, arī spožo gaismu, kas atstarojas jostas sprādzē ar uzrakstu “gott mit uns” uz zili-pelēki tērptā tēla lepni izgrieztā vēdera.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.