23. Kādas trīs lietas valda sirdī tam, kas paļaujas vienīgi uz Dievu?


Jaci Velasquez: On My Knees

Ne jau katru dienu jauna mākslinieka izdots albums piedzīvo tādu veiksmi kā Jaci Velasquez debijas albums Heavenly Place, un ne katrs jaunais mākslinieks 16 gadu vecumā saņem Dove balvu kā gada labākais debitants. “Kristus mani ir padarījis par to, kas esmu,” kādā tā laika intervijā teica Džekija, “un es vēlos, lai būtu skaidri redzams, ka esmu cieši nolēmusi Viņam sekot.

Bērnību Džekija kopā ar ģimeni pavadīja Hjūstonā, kur viņas tēvs bija mācītājs kādā evaņģēliskā draudzē. Kad meitenei bija 10 gadi, ģimene pameta Hjūstonu, lai ar koncertiem un Dieva Vārdu ceļotu pa visu valsti kalpojot gan angliski, gan spāniski runājošās draudzēs.

Kā jau tas reizēm notiek, viens koncerts izmainīja visu. Džekijai bija 14 gadi, kad viņu pamanīja grupas Point of Grace koncertu organizētājs. Viņš uzaicināja meiteni dziedāt Point of Grace koncerta atklāšanā. Drīz pēc tam viņa saņēma piedāvājumu noslēgt ieraksta līgumu.

Džekijas 1996.gadā izdotais debijas albums Heavenly Place kļuva par visātrāk izpārdoto debijas albumu kristīgās mūzikas vēsturē. Piecas tā dziesmas nokļuva dziesmu tabulu pirmajās ailītēs, bet pats albums ieguva platīna statusu.

Kopš tā laika iznākuši jau desmit Džekijas albumi angļu un spāņu valodā, viņa ieguvusi septiņas Dove balvas, vairākas reizes tikusi nominēta Grammy balvai. Džekija piedalījusies arī vairākās filmās, sarakstījusi vairākas grāmatas.

Par savu mūziku Jaci Velasquez saka: „Es ceru, ka mani draugi, mani klausītāji, ikviens, kurš kaut uz minūti apstāsies, lai ieklausītos manā mūzikā, uzzinās, ka ir cerība. Un ka Kristus ir tas, kurš mums to dod.”

Jaci Velasquez diskogrāfija [angļu valodā]:

1992 Help Me [kasete]
1994 Keep The Fire Burning [kasete]
1996 Heavenly Place
1998 Jaci Velasquez
2000 Crystal Clear
2001 Christmas [Ziemassvētku]
2003 Unspoken
2005 Beauty Has Grace
2006 On My Knees: The Best Of Jaci Velasquez [izlase]
2007 Open House [nepilna laika Ziemassvētku albums]

There are days when I feel
The best of me is ready to begin
Then there's days when I feel
I'm letting go and soaring on the wind
'Cause I've learned in laughter or in pain
How to survive!

I get on my knees! [x2]
There I am before the Love
That changes me
See I don't know how
But there's power
When I'm on my knees

I can be in a crowd
Or by myself and almost anywhere
When I feel there's a need
To talk with God He is Emmanuel
When I close my eyes, no darkness there
There's only light!

I get on my knees [x2]
There I am before the Love that changes me
See I don't know how, but there's power
In the blue skies, in the midnight
When I'm on my knees

I get on my knees [x2]
There I am before the Love
That changes me
See I don't know how, but there's power
When I'm on my, oh, when I'm on my
When I'm on my kneesAbonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

8 atsauces par “Jaci Velasquez: On My Knees”

 1. wrc:


  Viena no labākajām dziedātājām. Man īpaši kādus 10 gadus atpakaļ ļoti patika viņas dziesma God So Loved the World, atceros kā LKR tā bija topa augšā, (vēl tai laikā kad bija tāds tops, tagad jau latviešiem nav kristīgās mūzikas tops…) Katrā ziņā, skaista dziesma.

 2. talyc:


  balss meitenei ir laba
  un iz latviešu folkloras esmu dzirdējis tādus vārdus:
  - – -
  “dziesmu dēļi labi ļaudis
  ienaidiņu neturam,
  dziesmu dziedu kāda bija
  ne tā manis darināta”
  - – -
  nu ja … ja tik vien
  ja tik vien nealotos jautājumā
  ka cilvēks nava labs ne svēts lai arī kā censtos, klanītos vai citādi izdarītos

 3. grecinieks:


  talyc, vai, Tavuprāt, ticīgi cilvēki dzied tikai tāpēc, lai Dieva priekšā iztaisītos labi un svēti? Vai Tu nepieļauj iespēju, ka dziedāšanai varētu būt arī cita motivācija? Vai Tu nekad nemēdz dziedāt aiz prieka vai aiz bēdām? Vai Tu nekad nemēdz nodziedāt Dievam savu lūgšanu? Vai Tu nekad nemēdz skaļi dziedāt Svēto Rakstu tekstu pats sev priekšā?

 4. talyc:


  nu kā ta, ka ir dziedājis
  skolas korī piemēram (jo visiem bija jādzied)
  un dziedājis solo (lai izpaustu sevi) un dziedājis krogā (jo bijis jautrā prātā);
  un dziedājis Dievu slavējot (dievkalpojuma ietvaros)
  - – -
  bet dziedāt par naudu???
  (lai nopelnītu ar balss ierakstiem)?
  tas jau manuprāt velk uz vokālo maucību :(

 5. grecinieks:


  Skaidrs. Tātad runa ir nevis par dziedāšanu vispār, bet gan par dziedāšanu, lai nopelnītu naudu. Ja cilvēks pelna naudu, dziedādams par Dievu, tas nav labi, vai pareizi sapratu?

  Man šķiet, ka dziedāšana par naudu, lai nu kā uz to raugāmies, nebūt nav obligāti saistīta ar vēlmi iztaisīties labākam Dieva priekšā.

  Vēl man šķiet, ka dziesmu sacerēšanu un dziedāšanu var uzskatīt par profesiju, un tādā gadījumā nav nekā nosodāma, ka mūziķis ar to pelna sev iztiku. Par iztikas pelnīšanu ar saldenām “dieva dziesmām” mans viedoklis varētu sakrist ar Jūsu e-sences viedokli.

  Vēl man šķiet, ka, kritizējot t.s. “kristīgos mūziķus”, varētu izmantot arī kādus citus argumentus, nevis tikai to, ka viņi mēģina ar “labiem darbiem” tikt debesīs.

 6. talyc:


  taisnību sakot man nav nekas pret kāda vēlmi nopelnīt laicīgo iztiku ar dziedāšanu
  un es nevaru aizliegt kādam citam censties tādā pat modē nopelnīt (ie)tikšanu debesīs
  - – -
  bet ja mani kas kretinē, tad tikai tas, ka kādi(aizvien vairāk) iztaisās tik gudri, ka grib ar vienu un to pašu darbību dabūt abus

 7. grecinieks:


  talyc, tad nu atkal atgriežamies pie sākuma.
  Vēlme nopelnīt laicīgo iztiku ar dziedāšanu man ir skaidra un šķiet acīmredzama. Tie, kuri tiešām nevēlas pelnīt iztiku ar dziedāšanu, laikam gan atsakās no samaksas par to arī tad, ja kādreiz gadās uzdziedāt, nevis ieraksta kompaktdiskus un tos pārdod.
  Bet vēlme ar “kristīgo dziesmu” dziedāšanu nokļūt debesīs gan man nešķiet tik acīmredzama, kaut arī esmu pārliecināts, ka tāda pastāv. Taču man nav kritēriju, lai noteiktu, kuri cilvēki dzied “kristīgās dziesmas” cerībā ar to izrādīties labāki Dieva priekšā, un kuri dzied citu iemeslu pēc, piemēram, tāpēc, ka viņiem patīk dziedāt un arī naudu tā var nopelnīt.
  Arī es kopā ar savu kori esmu koncertos atskaņojis garīgo mūziku, un koris, tātad arī es, par to saņēmis naudu, bet man nekad nav bijis pat aizdomu, ka tādējādi daru kādu “Dievam tīkamu darbu”. Vienkārši man patīk dziedāt, un daudzi reliģiskām tēmām veltīti skaņdarbi ir ļoti skaisti. Vai Jūs tomēr tur saskatāt slēptu vēlmi nonākt debesīs caur dziesmu?

 8. martini:


  Ļaudis, man liekas, ka mūzikā vispār ir diezgan aplams dalījums kristīgs/nekristīgs. Mūzika ir vai nu laba vai slikta. Neesmu dzirdējis šo izpildītāju, bet skatoties uz dziesmu vārdiem es savu dārgo laiku neizmantotu klausoties šo ūdens liešanu.