30. Ko Dievs aizliedz ar otro bausli?


Izgaršot īstenību

“Baudi labumu labā dienā, bet arī ļaunu dienu ņem par labu, jo Dievs dara gan šo, gan to.” [Sal.māc.7:14]

Izgaršot īstenību


Labā dienā dzīvot ir viegli, un labam garastāvoklim nav vajadzīgi nekādi pamudinājumi, jo labs noskaņojums rodas pats no sevis.

Dieva vārds saka: “Baudi labumu labā dienā.” Kad tev ir ļauts to izbaudīt, tad nelaupi sev drosmi un dzīvesprieku, raizējoties par rītdienu, kas var nebūt vairs tik laba. Priecājies, ka tevi aplaimojusi brīnišķīga diena!

Bet ļaunas dienas, kādas gadās ikviena cilvēka dzīvē, mēdz būt tik smagas, ka tās grūti panest un izturēt.

Ievēro Dieva vārdus par ļaunām dienām! Tas Kungs neprasa, lai ļaunā dienā tu būtu tikpat priecīgs kā labā dienā. Nesot smagas dzīves nastas, tev nav obligāti jāstaro priekā un jāizliekas, ka esi laimīgs.

Nē, bet paturi prātā Dieva vārdus. Tici un atzīsti, ka Dievs ir devis arī ļauno dienu – tāpat kā visas pārējās.

Mums ir jāapzinās Dieva klātbūtne ne tikai skaistajās un priecīgajās dienas, bet arī visās drūmajās un nesaprotamajās dzīves norisēs.

Pilnībā to izskaidrot nevar neviens. Mūsu ierobežotais prāts nespēj aptvert Dievu un Viņa darbus. Viss, ko mēs varam, ir tikai ticībā lasīt Svētos Rakstus un tos uztvert visā nopietnībā.

Senos laikos Evaņģēlija sludinātāji atšķīra Dieva labo gribu no Dieva pieļāvīgās gribas. Ne viss notiek atbilstoši tiešai un labai Dieva gribai. Taču Dievs pieļauj gan labo, gan slikto un vienmēr ir klātesošs, lai tiem, kas Viņu mīl, visu vērstu par labu [Rom.8:28].

Šādi tev jādomā ļaunās dienās. Allaž paturi prātā, ka labais Kungs nekad nav tālu no Saviem ticīgajiem, un tu pieredzēsi Dieva vārdu patiesību.

“Baudi labumu labā dienā” un neaizmirsti, ka Dievs tev ir tuvu arī ļaunā dienā. Ticībā Jēzum tu esi patiess un dārgs Dieva bērns. Jā, šī patiesība attiecas arī uz tevi!

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.