250. Kurš iegūs mūžīgo dzīvību?


Iesūdz tiesā par piedauzīgas Jēzus statujas izstādīšanu

Kāda pārliecināta kristiete vērsusies tiesā pret vienu no Lielbritānijas mākslas galerijām, kura izstādījusi Jēzus Kristus statuju ar ereģētu dzimumlocekli.Prasītāja apgalvo, ka mākslas darbs viņu aizskāris, piebilstot, ka galerija neuzdrošinās izstādīt pravieša Muhameda attēlojumus, nemaz nerunājot par šāda veida portretējumiem.


Strīdīgais mākslas darbs bija izstādīts Mūsdienu mākslas centrā “BALTIC” Geitshedā Anglijas ziemeļaustrumos. Kristus statuja izstādīta līdz ar vairākiem desmitiem citu ģipša figūru, tostarp Mikimausa un citplanētieša skulpturāliem atveidojumiem, kuriem visiem ir ereģēts dzimumloceklis.

Šīs skulptūras bija aplūkojamas pirms gada pretrunīgi vērtētā ķīniešu izcelsmes Kanādas mākslinieka Terensa Koha izstādē.

Pie galerijas ieejas bija izvietoti brīdinoši uzraksti, kas norādīja uz izstādes iespējami aizskarošo saturu.

40 gadus vecā Emīlija Mepfjū vērsusies pret galeriju tiesā par Sabiedriskās kārtības likuma piektās nodaļas pārkāpumu un par sabiedriskās pieklājības neievērošanu.

Mepfjū apgalvo, ka atbalsta izteiksmes brīvību, taču, viņasprāt, “skulptūras vienīgais mērķis ir aizskart kristiešus un nozaimot Kristu”.

Maksimālais sods, kuru var piemērot par galerijai piedēvēto pārkāpumu, ir sešu mēnešu ilgs cietumsods un 5000 mārciņu liela soda nauda.

Tomēr jau sākotnējā lietas izskatīšana otrdien saskārās ar tehniskām problēmām un tika atlikta līdz 23. septembrim.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.