326. Kas ir sludināšanas amats?


Ieslodzītie apmeklē klosteri

Kā ziņo Dagen sadarbībā ar Latvijas Kristīgo Radio. vairākos Zviedrijas cietumos tiek veidoti iekšējie klosteri, kuros ilgstoši cietuma sodu saņēmušie var atrast atdzimšanu savām dvēselēm.

Pavirši skatoties, varētu domāt, ka tas ir vēl papildus sods. Klostera rekolekciju laikā ieslodzītie klusē praktiski 23 stundas diennaktī, viņi nesaņem vēstules un informāciju no ārpasaules, nemaz jau nerunājot par TV vai radio. Praktiski šajā klosterī viņiem tiek liegtas tiesības, kuras Zviedrijā garantē visiem ieslodzītajiem.

Šie apstākļi Zviedrijas demokrātiskajā sabiedrībā varēja izvērsties par draudu visai klosteru kustībai, tomēr tā nenotika. Ieslodzītie ar lielu atsaucību pieteicās pavadīt noteiktu laiku klostera apstākļos, sakārtojot savas dvēseles. Viens no viņiem, Kristers, izmanto ikvienu iespēju, lai pavadītu laiku Kumlas cietuma klosterī. Viņš savu sodu izcieš diezgan labos apstākļos Šeninges cietumā, kur pa logu var redzēt kā pļavās ganās zirgi. Tomēr viņš labprāt laiku pa laikam dodas uz Kumlas cietuma klosteri, lai gan ir viens no Zviedrijas vairāk apsargātajiem bīstamajiem noziedzniekiem.

Arī Vadstēnā uzsākts līdzīgs projekts garīgai reabilitācijai tiem, kuri izcieš ilgstošu cietumsodu. Linčēpingas Pilsētas misijas organizācija, mācoties no Kumlas cietuma piemēra, izveidojusi klostera tipa reabilitācijas centru būvē, ko izīrēs Sv. Birgitas klostera māsas. Šajā projektā tiks iesaistīti tie, kuru cietumsoda laiks iet uz beigām, lai atvieglotu viņiem adaptāciju dzīvei atkal brīvībā.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.