290. Kādēļ mēs lūdzam: "Atpestī mūs no ļauna"?


Ierobežo bēru ceremoniju repertuāru

Pēc Melburnas arhibīskapa rīkojuma saņemšanas vairāk nekā 200 Austrālijas Romas katoļu baznīcās aizliegts bēru ceremoniju laikā atskaņot sporta himnas un populāras laicīgās dziesmas.

Edikts sekoja pēc tam, kad tika konstatēts, ka viena no pieprasītākajām dziesmām bēru ceremonijās Melburnā ir austrāliešu futbola komandas “Collingwood” himna, kā arī Frenka Sinatras dziesma “My Way” un Betes Midleres izpildītā “The Wind Beneath My Wings”.

Melburnas arhibīskaps Deniss Hārts apgalvo, ka sporta himnas nav piemērotas dievkalpojumam, kas uzsver nāves nopietno būtību.

“Romas katoļu bēru ceremonijās nedrīkst atskaņot laicīgos skaņdarbus, tādus kā romantiskas balādes, popmūziku, rokmūziku, politiska rakstura dziesmas vai futbola klubu himnas,” jaunajās vadlīnijās norāda Hārts.

“Bēru ceremonijās, kurās tiek izvadīti bērni, nepiemērotas ir bērnu dziesmiņas un sentimentālas laicīgās dziesmas, jo tās var pastiprināt skumjas.”

Vadlīnijās uzsvērts, ka nelaiķa un viņa tuvinieku un draugu vēlmes jāņem vērā, taču tiek norādīts, ka katoļu bēru mise ir svēts rituāls, nevis pasaulīga indivīda dzīves svinēšana.

Baznīcas pārstāvis atklāj, ka šī rīcība pilsētā, kas lepojas ar savu fanātisko pieķeršanos austrāliešu futbolam un kur futbola klubu himnas parasti tiek atskaņotas bērēs, ir izraisījusi divējādu reakciju.

Kādas draudzes priesteris tēvs Bobs Magvairs, apgalvo, ka šī rīcība apgrūtinās nelaiķa piederīgo un baznīcas vēlmju līdzsvarošanu. Viņš atklāj, ka vēlētos redzēt bēru ceremoniju kā “ģimenes lietu, kurā piedalās garīdzniecība, nevis garīdzniecības lietu, kurā piedalās ģimene”.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.