320. Kuri Dieva Baznīcā ir savu grēku nožēlotāji?


Gudrības sākums KLB apvaino reiderismā

Nu jau ir aizritējuši deviņi mēneši, kopš Konfesionāli Luterisko Biedrību, tā sakot, apvaino reiderismā, un Gudrības sākumā nav pievienots neviens raksts. Draudi ir piepildīti, kaut arī mums nebija nekādu iespēju izpildīt godātā kunga prasības. Vienīgais, ko varējām darīt arī ir izdarīts, proti, Gudrības sākums joprojām ir pieejams lasītājiem. Sanāk, ka palīdzība Gudrības sākumam kļuva negaidīti par tā beigām.

KLB apvaino reiderismā


Domēna neapmaksāšana arī bija Gudrības sākuma negudrās beigas, bet mēs paši uzprasījāmies kļūt par grēkāžiem, lai citu aizņemtība, aizmāršība vai apnikums paliktu apslēpts.

Katram dzīvā var gadīties kāda nelaime, tāpat katram var uzsmaidīt laime. Bet kurš ir gudrs, kurš ne, to redzam pēc tā, kā kurš kurā situācijā rīkojies.

Pēdējā gada laikā e-BAZNICĀ vairākkārt izskanējuši vārdi – Gudrības sākums. Atgādināsim, ka tas notika negaidītu pavērsienu dēļ, ko sākotnēji pat nevarēja iedomāties.

Šodien, šajā publikācijā, mēs necentīsimies paust kādu vienīgo un pārpareizo viedokli par notikušo, vai arī sniegsim kādu notikumu interpretāciju. Vienkārši, lieta ir tāda, ka mums nebija iespēja pat izskaidrot lietas apstākļus, kad Gudrības sākums jau palika karājoties gaisā.

Ieskatu minētajā situācijā dos zemāk pievienotā sarakste. Te katrs lasītājs pats varēs spriest, kas, ko un kāpēc darīja. Vien paturiet prātā Psalmu vārdus: “Liels ir mūsu Kungs un varens spēkā, Viņa gudrībai nav mēra.” (Ps.147:5-6)

vl-01

vl-02

vl-03

vl-04

vl-05

vl-06

vl-07

Un šodien mēs šeit publicējam toreiz uzrakstīto, bet nenosūtīto atbildi, jo nespējām saprast, kā vispār saruna varēja novirzīties tādā gultnē, un nevēlējāmies to turpināt:

Neatminamies vai butum bijuši Jūsu eksaminēti, ka tik naski liekat mums nesekmīgas atzīmes dažāda veida disciplīnās. Tāpat neatminamies, ka būtu Jums ko zaguši vai negribējuši atdot. Neatminamies, ka būtu Jums lūguši kādu lielāku vai mazāku naudas summu, kuru Jūs tik neatlaidīgi mums solāt.

Labi zinām tikai to, ka par apspriestā domena saglabāšanu nekavējoties informējam mācītāju Baikovu, kam solījām domēnu atgriezt tuvākā nākotnē, tiklīdz tas būs tehniski iespējams.

Citu sarunu šajā sakarā nav bijis līdz brīdim, kad Jūs, nezināmu iemeslu dēļ, sākāt mūs apsaukāt, kas, mūsuprāt, neklājas tādam godājamam un pieredzējušam vīram.

Ja Jūsu satraukumu izraisījusi mūsu kavēšanās ar solījumu izpildi, tad paskaidrojam, ka domēna īpašnieku var mainīt tikai beidzoties apmaksātam termiņam, proti, pēc gada, un to vēlējāmies ar Jums saskaņot. Bet vai mums bija tāda iespēja?

Tādēļ mēs Jūs aicinām – Dusmojiet, bet negrēkojiet.

Mēs nekādā ziņā nevēlamies kavēt saturisku un jēgpilnu rakstu publicēšanu Jūsu medijā.

Mēs tiešām nesaprotam, kā Jūs sakāt, lietas būtību, jo nesaprotam, kas šajā nelielajā palīdzībā bija tik peļams, ka esam saņēmuši tādu bauslības sprediķi no Jūsu puses.

Mēs piekrītam, ka nenosaucām datumu un stundu, kurā nodosim domēnu, jo tajā brīdī svarīgi likās to, pirmkārt, saglabāt, un mēs pat nezinājām, kā īsti iespējama īpašnieka maiņa, tādēļ nepiekrītam secinājumiem, kurus Jūs esat izdarījis, kam, mūsuprāt, nav nekāda pamata.

Palasot Jūsu rakstīto, zinot, ka Jums faktiski nekas nav laupīts, liek izdarīt virkni secinājumus, kuru šeit neuzskaitīsim.

Nezinām, kas ir Jūsu nepatikas pamatā, bet noteikti par nelielu kavēšanos ar solījuma izpildi vien tādus “komplimentus” nenopelnīsi.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

14 atsauces par “Gudrības sākums KLB apvaino reiderismā”

 1. talyc:


  …Domājām brālīgu palīdzības roku pasniegt, bet izrādījās ka mūs par tādiem (par brāļiem) neuzskata;
  Gaidījām ka slavēs Dievu, ka GS izglābts, bet tā vietā dzirdējām zaimus…

  :(Taču viss notiek tieši tā, kā tam ar jānotiek; katram kokam ir jāizdod augļi pēc tā sugas; un darbi aizvien liecina skaļāk par vārdiem:)

  Tad nu un šeit mēs varam arī atklāt kārtis par to pārņemšanas kārtību… ka pat gribēdami nevarējām atdot domēna vārdu ātrāk par gadu… (Tās ir specifiskas nianses saistībā ar spēkā esošo likumīgo kārtību, kuru domēnu pārvaldniekiem, jeb administratoriem gan būtu bijis jāzina)

  Principā vienīgais variants kā GS darboņiem atgūt savu domēna vārdu, bija turpināt darboties tajā itin kā tas viņam nebūtu zudis… Līdz tiešām tas atkal atgrieztos viņa pārvaldībā, kā mēs to arī bijām solījuši.

  Neticība, aizdomas, nepacietība, apsūdzības, ambīcijas, slinkums, lepnība, iedomība un uzpūtība vai kas cits diemžēl bija par šķērsli iesāktā darba turpināšanai pie e-projekta Gudrības Sākums.

  Vairāk kārtīgi šā gada garumā, ar jokiem un ar nopietnību mudinājām nākt pie prāta, bet viss velti… – iegansts nekā nedarīšanai bija atrasts -”man nekas nav atdots – es nekā nedarīšu!” Gluži kā spītīgs, niķīgs un nepaklausīgs bērnelis, kas atteicies no klausīšanas / klausīšanās (piemēram ēst pasniegto).

  Vai tad tas ir svarīgāk, kurš par gada-brīv-pusdienām samaksājis un kura vārds figurē uz maksājuma čeka?… par to, kas tiek tajā pusdien-galdā celts???

  Nav taču iespējams pagriezt atpakaļ vēstures ratu (kā vien sagrozot reālos faktus, jeb krāpjoties)… tipa es samaksāšu naudiņu, bet jūs ierakstiet manu vārdu tajā čekā… tad sanāks, ka NEKAS SLIKTS NEMAZ NEBIJA NOTICIS

  - – -

  Bet varbūt ka ir vēl ļaunāk (protams, gribētos cerēt ka nē)…
  … varbūt projekts jau no paša sākuma bija iecerēts kā viena cilvēka ambīciju apmierināšanas blogs??? …un pārējo pieaicināto/ piesaistīto darboņu iekļaušana projektā notikusi vien maskēšanās nolūkos???
  … tādā gadījumā tā ir cita gudrība, un tās iesākums meklējams pavisam citur.

  Kā citādi lai varam izskaidrot tādu nesaprotamu negribēšanu ?

 2. moritz:


  reiderisms – luterāņu jaunais bubulis… :D

 3. +Jean:


  talyc,

  izklausās mazliet farizejiski, tas ir, paštaisni!

  Pajautājiet savam mācītājam, vai varbūt Ķencim, ko viņš par šo lietu domā! :)

  Viņiem noteikti vēl atmiņā līdzīgs stāsts par luteranis.lv .. tā atšķirība gan, ka luteranis.lv tiešām gadiem ilgi bija pamests novārtā un kad Augsburgas institūts pārtrauca līgumattiecības ar Lattelekom, tad arī Lattelekom pārtrauca maksāt webadreses abonēšanu. Tad nu luteranis.lv nonāca brīvo adrešu sarakstā. Jūsu virzienā tad skanēja līdzīgi vārdi, kā šobrīd no Voldemāra puses.. Ar to es vēlos vērst uzmanību uz to, ka Voldemāra reakcija nav nemaz tik neloģiska un itin nemaz nav neizprotama, un tam ir maz sakara ar viņa ambīcijām.

 4. moritz:


  interesanti, tak vienreiz jau izlikāt izsolē, cik saprotu, intereses nebija… bet tagad, kad cilvēki gatavi sapiķot, esat nolēmuši precīti pieturēt… trollisms? saprotu, saprotu :D

 5. talyc:


  …kas ģeķīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā gudros; un, kas nespēcīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā stipros; …un, kas pasaulē zems un nicināts un kas nav nekas, to Dievs ir izredzējis, lai iznīcinātu to, kas ir kas… (. Kor. 1:27-28)

  - – -

  saki moritz, kas sakies šo sapratis,
  vai bērnus kaktā lika, tamdēļ, ka cita pielietojuma kaktiem nebija atrodams???
  jeb varbūt tamdēļ, lai kaktā licējs iedzīvotos peļņā ar “no kakta izejas” maxājumiem???

  tā nu lūk ir nošķirami paklausības bērni no nepaklausīgajiem/ pašgudrajiem/ spītīgajiem / lepnajiem.
  vieniem IR / otriem NAV kaktā licējs autoritāte

  - – -

  Var piedēvēt sev titulu “stiprinieks”, taču lai tāds kļūtu īstenībā ir daudz jātrenējas; Tā pat ar gudrības sākumu, ja tur nav patiesas Dieva bijāšanās, tad tur jārunā par citu gudrību – un apveltītos ar to sauc par gudrajiem pasaulē.

 6. moritz:


  kaktā licējs… abižennijs? :)

 7. talyc:


  būt bijīgam pret Dievu un būt paklausīgam vecākiem iet roku rokā

  …to neaudzināts(neaudzināms) bērns negrib savā spītībā atzīt B)
  tas drīzāk atteiksies no ēšanas vai pavisam aizies no mājām nekā saviem vecākiem (vai audžu-vecākiem) paklausīs

  - – -

  neizsmeļami dziļās Dieva gudrības humora dzirksts ir likusi aizsvilties gudrīb’s-sākumiešu reliģiozitātes pakulu pildījumam, jo likteņa ironijas sakarā, šiem netīkami e-audžuvecāki trāpījušies :D

 8. +Jean:


  talyc, Tu tiešām visus bērnus, kas noklīduši no saviem vecākiem, ved sev uz mājām un pasludini viņiem, ka turpmāk Tu būsi viņu audžutēvs? :) Pat, ja zini, kas ir viņa īstie vecāki? :) Un tad ar stingru roku pamāci šos bērnus par paklausību audžutēvam, kaut viņi raud un lūdzas pēc saviem īstajiem vecākiem?? :)

  Es gan labāk ieteiktu šādā gadījumā, ja redzi nosalušu un raudošu bērnu, kura vecākus Tu pazīsti, vienu pašu sētmalē stāvam, tad labāk piezvani viņa vecākiem un pastāsti, ka un kur viņu bērns noklīdis.

  P.S. Pat, ja jums bija bailes, ka gudribassakumu var paķert kādi lielāki ļaundari par jums (tas ir, tādi paši grēcinieki kā jūs), tad tur (nic.lv) pastāv iespēja piereģistrēt šo domēnu un nesamaksāt. Tādā gadījumā pēc mēneša tas atkal iekļūst brīvo adrešu sarakstā un tad lai nozaudētāji reģistrē atkal uz sava vārda un maksā. Taču.. Taču, ja jūs būtu iegājuši feisbuk mesiņdžerī un pastāstītu gudribassakums veidotājiem, ka viņu mājaslapa neiet, jo nav samaksāta abonēšanas maksa, tad jau pāris minūšu laikā jūs saņemtu neskaitāmus paldies, un lieta būtu darīta .. Tagad atliek tik lepni sist pie krūtīm un teikt: “Paldies Dievam, ka es neesmu tāds nevērīgs pret savām e-lietām, kā tas muitnieks, es kārtīgi maksāju un redzi viss ar mani ir e-kārtībā..”

 9. Roberto:


  turpinot +Jean līdzību, rodas jautājums ko bāriņtiesa teiktu par vecākiem, kuri pieļauj atstājuši nosalušu un raudošu bērnu?

 10. +Jean:


  nu šo līdzību gan uzsāka talyc. :)

  Šā gada divi līdzīgi notikumi ir atspoguļoti šajos linkos, viens kļuva populārs vislatvijas mērogā. Nav dzirdēts, ka bāriņtiesa būtu lēmusi kaut ko pret vecākiem. Taču pavisam noteikti atradēji nekļuva par audžuvecākiem juridiskā nozīmē, varbūt kā krustvecāki, bet arī par to nav ziņu .. Visi bija laimīgi, ka bērns ir atkal pie vecākiem mājās!!

  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/618861-rudolfs_ir_atrasts

  http://www.delfi.lv/news/national/politics/abragciema-meza-pazudusais-zens-atrasts-un-nodots-matei.d?id=47633113

 11. Roberto:


  Es esošo gadījumu nesaistītu ar linkos minētajiem.. Jo visiem ir zināms, ka nic.lv ne jau nākamajā dienā pēc neapmaksātā rēķina izliek brīvā piejamībā…

  Ja vecāki ilglaicīgi atstāj novārtā un nerūpējas par bērniem viņu aizbildniecību izvērtē bāriņtiesa.. Pilns internets ir ar šādu notikumu izklāstiem..

 12. +Jean:


  Robi, visiem ir zināms :) arī tas, ka “Ja reģistrētais domēna vārds Jums vairs nav nepieciešams, Jums ir iespēja atteikties no domēna vārda jebkurā laikā.” (sk. https://www.nic.lv/lv/buj-izmainu-veiksana)

 13. Roberto:


  šķiet, ka domēns nav vajadzīgs tiem, kas viņu atstāja novārtā

 14. +Jean:


  Robi,
  Tu šobrīd esi pilntiesīgs g..s..lv lietotājs. Tad tāds arī esi!! Paziņo Voldemāram un Co, ka viņu laiks ir pagājis. Lai meklē citu domēna vārdu, piemēram, pestisana.lv, kas joprojām ir brīvo adrešu sarakstā un lai liekas mierā, un lai nākamreiz maksā laicīgi. Ja nesamaksās laicīgi, tad KLB arī turpmāk savāks visas adreses, kuras uzskatīs par nepieciešamām, kas būs nonākušas brīvo adrešu sarakstā. Viss ir likumīgi!!

  Taču, ja vēlies, lai g..s..lv darbotos kā līdz šim Voldemāra un Co gādībā, un ņemot vērā, ka viņi Tev ir izteikuši šādu lūgumu (kā varu izlasīt šeit publicētās jūsu sarakstes pirmajā vēstulē), tad nekacini viņus un atsakies no savām lietotāja tiesībām uz šo domēnu par labu viņiem (vai kurš nu no viņu vidus uzņemsies būt par lietotāju — Lauciņš vai Baikovs vai vēl kāds).

  Bet, jūsu piedāvājums: “Jūs rakstiet, mēs kontrolēsim, ko jūs rakstāt zem mūsu domēna,” tas man nešķiet nopietni. Arī manās ausīs tas vairāk izklausās kā izsmiešana.

  Tas ir mans skats no malas. Nezinu, kāds bija KLB mērķis, kad nolēmāt publicēt šo saraksti; varbūt vēlējāties dzirdēt izvērtējumu no ebaznicas lasītājiem??Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.