88. Vai saderināšanās uzliek pienākumu?


Grieķijas baznīca uzskata, ka valsts ir okupēta

Grieķija nonākusi ārvalstu kreditoru okupācijā, jo atdevusies “viltus bagātībai” un vieglai peļņai, teikts Grieķijas pareizticīgo baznīcas izplatītajā vēstījumā.


Grieķijā ietekmīgā pareizticīgo baznīca, kas pēdējo gadu laikā ne reizi vien izraisījusi skandālus, veltījusi kritiku arī politiķiem, kas neko neesot darījuši, lai novērstu krīzi, kura valsti teju ieveda bankrotā.

“Mūsu valsts vairs nešķiet brīva, to pārvalda kreditori,” teikts baznīcas koncila izplatītajā sprediķī, kas paredzēts nolasīšanai svētdienas dievkalpojumos. “Mēs atklāti paziņojam, ka mūsu valsts tikusi okupēta un tā izpilda kungu rīkojumus.”

“Rodas jautājums – vai viņu prasības attiecas tikai uz finanšu un sociālās drošības jautājumiem, vai arī sniedzas līdz mūsu valsts garīgajām un kultūras vērtībām,” teikts četru lapaspušu garajā tekstā.

“Ekonomiskā krīze, kas satrauc mūsu valsti, ir tikai aisberga redzamā daļa, tās ir garīgās krīzes sekas,” pārliecināti garīdznieki. “Kā tauta mēs esam rīkojušies bezatbildīgi, atdodoties bagātībai, ērtai dzīvei, vieglai peļņai un maldiem. Mēs izvēlējāmies viltus bagātību un zaudējām savu personīgo brīvību, mūsu valsts brīvību.”

Ap 90% Grieķijas iedzīvotāju ir pareizticīgie.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.