125. Cik ilgstoša ir Dieva svētība?


Gavēnis pārtop par ramadānu

Holandiešu katoļi pārdēvējuši gavēni par “kristiešu ramadānu”, tā cerot uzrunāt gados jaunus cilvēkus, kas varētu vairāk zināt par islāmu nekā kristietību.


Romas katoļi ir nobažījušies, ka kristiešu gavēnis holandiešu jauniešu vidū ir kļuvis mazsvarīgs. “Katoļa gavēņa tēlu nepieciešams uzspodrināt. Tas, ka mēs lietojam islāma terminus, jāsaista ar faktu, ka jēdziens “ramadāns” jauniešu vidū ir atpazīstamāks par vārdu “gavēnis”,” uzskata holandiešu labdarības organizācijas “Vastenkatie” direktors Martins van der Kuils.

Laikraksts “Daily Telegraph” norāda, ka vēl pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem katoļu baznīca par gavēni, kas ilgst 40 dienas pirms Lieldienām, bija tikpat nelokāma kā daudzi musulmaņi par ramadānu. Pasākuma rīkotāji cer, ka, apvienojot gavēni ar ramadānu, viņi varētu atgādināt kristiešiem, kas varētu būt mazāk ticīgi nekā musulmaņi, par gavēņa “garīgumu un prāta skaidrību”.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Gavēnis pārtop par ramadānu”

 1. vasara:


  Nu kā tad – kaut kas jādara darīšanas pēc!
  ~
  njā, bet tā beibe bildē tāda super’pievilcīga’!!!

 2. gviclo:


  Manas personīgās domas ir, ka viņa varētu būt arī nepievilcīga, jo galvenais uzdevums ir būt par drēbju pakaramo.

  Aber šeit tā domāta kā holandes jauniešu ramadana priesteriene, kas paraus tos līdzi gav-ēšanā, t.i. tiev-ēšanā un diēt-ēšanā, jo Romas katoļu dievam tas patīkot.

 3. MVX:


  NU PILNīGI NEPIEļAUJAMS SVIESTS!Tas tā no Tradicionalista viedokļā!kur modernisms Baznīcā iet?!murgs!Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.