98. Vai pastāv jautājumi, kuru izlemšanā mums ir dota pilnīga brīvība, tā saucamās rīcības brīvības iespējas?


Garīdznieki vairs netic Bībelei

Saskaņā ar Norvēģijas kristīgā laikraksta “Vart Land” veiktās aptaujas datiem, trīs ceturtdaļas norvēģu priesteru un mācītāju netic, ka Bībele precīzi atspoguļo vēsturisko realitāti.

Tikai 15,8% aptaujāto uzskatīja, ka Bībelē lasāmais radīšanas stāts ir vēsturisks fakts, bet 8,8% pauda pārliecību, ka tam ir cits izskaidrojums.

“Vart Land” lūdza piedalīties aptaujā 200 kristiešu garīdzniekus, no kuriem piekrita tikai 58.

No aptaujātajiem vairāk nekā puse uzskatīja, ka stāts par Noasa šķirstu ir balstīts vēsturiskos faktos. 17,2% apliecināja, ka netic šim stāstam, bet 20,7% norādīja, ka “pastāv vairākas norādes, ka notikuši lieli plūdi, bet par šķirstu un Noasu var šaubīties”.

Puse respondentu atzina, ka zināmā mērā tic Čārlza Darvina evolūcijas teorijai, bet trešā daļa pauda neticību šī XIX gadsimta biologa skaidrojuma modelim.

“Pēc manām domām, daži cilvēki padara lietas neticami grūtas sev un citiem, kad rada pretrunas starp biblisko stāstu un modernās izpētes atklājumiem. Tas ir pilnīgi nevajadzīgi un sarežģī ticību,” komentējot aptaujas rezultātus, norādīja Bergenas luterāņu bīskaps Halvors Nūrheugs, kurš gan arī nosliecas to garīdznieku pusē, kuri burtiski netic visam Bībelē rakstītajam.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

6 atsauces par “Garīdznieki vairs netic Bībelei”

 1. luterānis:


  Sāpīgi, bet nav nekāds brīnums, ja Visuvarenais Dievs atļauj visur publiskajā un daudzviet reliģiskajā telpā ņemt virsroku bezdievjiem un neliešiem, ka pat garīdznieki vairs īsti neuzticas Viņam visās lietās.
  Pašam vajadzēja laicīgi piegriezt skābekli tam pašam Darvinam, bet nevis pieļaut kārtējos bezjēdzīgos pārbaudījumus savai draudzei.

 2. Janis Karklins:


  Kas ir “pašam”?

 3. luterānis:


  Dievam.

 4. Janis Karklins:


  …nu nu, te nu gan nevajadzētu filozofēt…

 5. luterānis:


  Nevajadzētu, bet redz nabaga norvēģieši nav tik stipri Bībelē kā tu.

 6. Janis Karklins:


  …nevajag skatīties uz norvēģiem, sāksim ar sevi…paldies, bet stiprs es varu būt tik, cik to dod Kristus.:)Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.