195. Kā Kristus tevi atpestīja arī no sātana varas?


Garīdznieki pedofīli grib “atpirkties pa lēto”

Romas katoļu baznīca Vācijā piedāvājusi pedofilijas upuriem kompensāciju 5000 eiro apjomā katram, taču šo upuru pārstāvji šo piedāvājumu noraidīja kā skopu.


Vācijas katoļu bīskapu konference paziņoja, ka katram upurim tiks piedāvāta šāda kompensācija, bet dažos gadījumos tās apjoms var būt lielāks.

“Sevišķi nopietnos gadījumos ir iespējami citi maksājumi,” teikts šajā paziņojumā.

Bīskapu konference arī pavēstīja, ka par šo kompensāciju plānu jau ir informējusi valdības komisiju, kas izveidota pedofilijas apkarošanai.

Romas katoļu baznīcas bīskapijas un reliģiskie ordeņi jau apmaksā terapiju garīdznieku seksuāli izmantotiem bērniem. Baznīca arī izveidos fondu pusmiljona eiro apmērā pedofilijas novēršanas programmu finansēšanai, informēja katoļu bīskapi Vācijā.

Romas katoļu baznīca Vācijā septembrī paziņoja, ka plāno maksāt kompensācijas garīdznieku pedofilu upuriem, bet neminēja konkrētu summu, uz kuru viņi varētu pretendēt.

Jezuītu ordenis Vācijā un Etāles benediktīniešu abatija Bavārijā jau ir ierosinājuši izmaksāt katram upurim kompensāciju 5000 eiro apmērā.

Apvienība “Eckiger Tisch”, kas pārstāv pedofilijas upurus Vācijā, nosodīja šo kompensāciju plānu. Apvienības preses sekretārs Matiass Kačs Vācijas plašsaziņas līdzekļiem sacīja, ka šis piedāvājums ir “apkaunojošs” un “skops”.

Apvienība uzskata, ka katram upurim vajadzētu izmaksāt kompensāciju 80 000 eiro apmērā.

Vācijā pēdējā gada laikā kļuva zināms, ka simtiem bērnu šajā valstī tikuši fiziski un seksuāli izmantoti dažādās iestādēs, kas gandrīz visas bija Romas katoļu baznīcas iestādes.

Romas katoļu baznīca Vācijā ir paziņojusi, ka tā nav pienācīgi izmeklējusi apgalvojumus par pedofiliju un daži gadījumi tikuši noslēpti ar priesteru pedofilu pārcelšanu citur, viņus nesodot un par viņiem neziņojot policijai.

Baznīca arī tiek apsūdzēta par vilcināšanos ar kompensāciju izmaksu pedofilijas upuriem, kuru lielākā daļa tika seksuāli izmantoti pirms vairākiem gadu desmitiem, kas ir pārāk sen, lai varētu izvirzīt kriminālapsūdzības.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.