79. Kā mēs palīdzam savam tuvākajam?


Filma satracina katoļticīgos

Austrijas režisora Ulriha Zeidla iecerētās triloģijas otrā filma “Paradīze: Ticība” Venēcijas kinofestivālā izraisījusi skandālu.


Romas katoļu draudžu asociācija, pamatojoties uz Itālijas Republikas kriminālkodeksa 403. un 404.pantu par reliģiskas konfesijas cieņas aizskaršanu, ņirgājoties par cilvēkiem vai ļaunprātīgi izmantojot reliģiskus atribūtus, aicinājusi prokuratūru izvirzīt apsūdzību Venēcijas kinofestivāla direkcijai, filmas uzņemšanas grupai un visiem, kuri iesaistīti tās tapšanā, jo kinodarba “Paradīze: Ticība” kulminācijā galvenā varone masturbē krucifiksa priekšā.

Filmas galvenās varones mīlestība pret Jēzu Kristu vienkārši pieņem eksaltētu veidolu, proti – pāraug seksuālā dziņā.

Ulrihs Zeidls nenoliedz Romas katoļu baznīcas ētiskās vērtības, tomēr atsakās samierināties ar to, ko šo vērtību nelietīga valkāšana nodara cilvēkiem. Režisors skolojies un uzaudzis katoļu vidē, kas pamudinājis viņu sacelties pret pieredzēto liekulību.

Atbildot izraisītajam sašutumam un apsūdzībām, režisors paziņojis, ka negrasās atvainoties Itālijas katoļticīgajiem, jo, ja kādam filmā redzētās ainas šķiet tabu, tas vēl nenozīmē, ka viņam nav tiesību tās iekļaut savā darbā.

Zeidls uzsver, ka nav vēlējies nevienu aizvainot un skandāls nav bijis viņa pašmērķis.

Birkas: , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.