287. Ko mēs lūdzam Svētās Lūgšanas sestajā lūgumā?


Filma par traku pāvestu

Itālijā uz kino ekrāniem iznākusi jauna režisora Nanni Moreti komēdija “Mums ir pāvests”. Šī filma stāsta par garīgi nelīdzsvarotu pāvestu, kam nepieciešama psihologa palīdzība.


Kinofilma “Mums ir pāvests” jau paspējusi sašķelt Romas katoļu sabiedrību. Pāvestam lojālais laikraksts “Avvenire” aicina boikotēt režisora Nanni Moreti jauno filmu, jo tā pauž necieņu pret Romas katoļu baznīcas galvu un neticīgajiem ir garlaicīga. Savukārt jezuītu žurnāls “Civilta Cattolica” kā arī Vatikāna radio uzskata, ka filma ir cienījama. Tā ir jāuztver kā viegla komēdija un tajā nav ne ironijas par pāvestu, ne svētā tēva kariķēšana.

Aicinājumi boikotēt filmu, visticamāk, plašumā neies, jo pierādījies, ka šādiem Vatikāna soļiem parasti ir bumeranga efekts. Romas katoļu baznīcas garīdznieku asā kritika saistībā ar Rona Hovarda filmu “Da Vinči kods” palīdzēja to pārvērst supergrāvējā.

Pats režisors Moreti atteicās sīkāk komentēt šādu pretrunīgu attieksmi pret filmu. “Manā darbā ir runas brīvība. Pāvests to var boikotēt pēc noskatīšanās,” piebilda režisors.

“Mums ir pāvests” stāsta par panikas mocītu garīdznieku, kuram nepieciešama psihoanalīze un kurš nemaz negrib kļūt par pāvestu. Galvenajā lomā iejuties 85 gadus vecais franču aktieris Mišels Pikolī.

Get the Flash Player to see this player.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.