98. Vai pastāv jautājumi, kuru izlemšanā mums ir dota pilnīga brīvība, tā saucamās rīcības brīvības iespējas?


Distancējas no “antisemītiskā” garīdznieka

Ungārijas protestantu baznīca distancējās no garīdznieka, kuru apsūdz par antisemītiskiem izteikumiem.


“Baznīcas augstākā likumdevēja vara piekrīt sūdzībai par garīdznieku, kura uzvedība kaitē Ungārijas protestantu baznīcas labajai reputācijai un godam,” aģentūrai AFP teica baznīcas pārstāvis Arons Čoma.

Baznīcas un Sinodes priekšsēdētāji bīskaps Gustavs Bolčkei un Šandors Naģs apsūdzējuši Budapeštas centra garīdznieku Lorantu Hegedušu 2007.gada martā, ka viņš uzņēmis savā baznīcā britu vēsturnieku un holokausta noliedzēju Deividu Ērvingu.

Otra sūdzība tika iesniegta oktobrī, un tajā izteikta neapmierinātība ar Hegeduša antisemītiskajiem izteikumiem kādā runā savā baznīcā. Tomēr baznīcas tiesa 19.aprīlī nolēma, ka apsūdzība ir nepamatota, liecina dokumenti, kas otrdien nonākuši Ungārijas ziņu aģentūras MTI rīcībā.

Prasītāji pārsūdzējuši šo lēmumu, un Baznīca trešdien paziņoja, ka atbalsta šādu rīcību. Nākamā tiesas sēde notiks mēnesi pēc apelācijas iesniegšanas, sacīja Čoma.

Hegedušs savulaik bija klaji ksenofobiskas ultralabējas partijas viceprezidents un parlamenta deputāts. Viņš vairākkārt iesūdzēts tiesā par antisemītiskām runām. Viņa bijusī partija, kas vairs nav pārstāvēta parlamentā, vairākas reizes laipni uzņēmusi holokausta noliedzēju Ērvingu, kā arī Francijas ultralabējo politiķi Žanu Marī Lepēnu.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.