350. Ko mūsu Kungs Jēzus Kristus ir noteicis, kad Viņš saka "To dariet, cikkārt jūs to dzerat, mani pieminēdami"?


Dievkalpojums tikai baznīcēniem

Ažiotāžu Vācijā izsaucis dažu prominentu politiķu ierosinājums, ka Ziemassvētku dievkalpojumos vajadzētu ļaut piedalīties tikai tiem iedzīvotājiem, kas ir samaksājuši baznīcas nodokli..

Tradicionālo Ziemassvētku dievkalpojumu lielās popularitātes dēļ daudziem ticīgajiem, kas regulāri apmeklē dievkalpojumus, svētvakarā neatrodas brīvas vietas dievnamu solos, satraucas viens no vadošajiem kristīgo demokrātu politiķiem Bādenē-Virtenbergā Tomass Folks. Lai šo problēmu risinātu, baznīca varētu noteikt ierobežojumus, uzskata Folks.

“Es atbalstu ideju, ka dievkalpojumus 24.decembrī jāļauj apmeklēt tikai tiem cilvēkiem, kas maksā baznīcas nodokļus,” šonedēļ populārajam tabloīdam “Bild” sacīja politiķis no pārsvarā katoliskajiem Vācijas dienvidiem.

Par to, ka draudzes locekļiem pašiem dievnamā svētku vakarā neatrodas brīvas vietas, satraukts ir arī Berlīnes brīvo demokrātu politiķis Mārtins Lindners, nākot klajā ar ierosinājumu, ka draudzes locekļiem vajadzētu piešķirt biļetes, kas viņiem nodrošinātu labākās vietas svētku dievkalpojumā.

Tomēr šie ierosinājumi izpelnījušies asu kritiku.

“Ideja, ka tikai draudzes locekļiem vajadzētu tikt pie vietām dievnamos Ziemassvētku vakarā, ir absurda,” laikrakstam “Hannoversche Allgemeine Zeitung” sacīja Vācijas Evaņģēliskās protestantu baznīcas vadītājs Volfgangs Hubers.

Vācijas baznīcas lielāko daļu finansējuma saņem no nodokļu dienesta ieņēmumiem. Vācieši, kas baznīcu pametuši, no šī nodokļa maksāšanas tiek atbrīvoti.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.