230. Kas ir Baznīca?


Dieva prāts

Dieva prāts var slēpties ļoti dziļi zem daudzajām iespējām, kas tiek piedāvātas.

Dieva prats

Tā kā tas nav arī stingri nospraustu likumu sistēma, bet gan katrā jaunā atšķirīgā dzīves situācijā ir ik reizi jauns un dažāds, tad vienmēr jātiek pārbaudītam, kas ir Dieva prāts.

Šajā pārbaudē jāsadarbojas sirdij, saprātam, novērojumiem un pieredzei. Tāpēc ka šeit vairs nav runa par paša zināšanām par labu un ļaunu, bet gan par dzīvā Dieva prātu, un tā kā tas nav cilvēka spēkos, bet gan vienīgi Dieva žēlastībā, ka mēs atpazīstam Viņa gribu, un tā kā šī žēlastība ir jauna ik rītus un tāda vēlas būt, tāpēc šī Dieva gribas pārbaude ir tik svarīga. Sirds balss, kāda ātra atskārsme, vai kāds vispārējs princips nedrīkst tikt sajaukti ar Dieva prātu, kas ikreiz no jauna atklājas tam, kas to pārbauda.

Tā kā zināšanas par Jēzu Kristu, metamorfoze, atjaunošanās, mīlestība, vai arī kā vien to izteiktu, ir kaut kas dzīvs un nav kaut kas tāds, kas ir dots vienreiz uz visiem laikiem, stabils, privātīpašumā esošs, tad ik dienas rodas jautājums, kā man šodien un šeit un šajā jaunās dzīves situācijā palieku ar Dievu, ar Jēzu Kristu un tieku pasargāts. Un tieši šis jautājums dod jēgu pārbaudei – kāds ir Dieva prāts.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.