329. Kam ir tiesības būt aicinātam?


Dejotgribētāji pieprasa “kristiešu likuma” atcelšanu

Vairākās Vācijas federālajās zemēs joprojām spēkā ir likumi, kas aizliedz dejas publiskās vietās kristiešiem svarīgu svētku laikā. Šāds likums ir spēkā arī Hesenē, kuras lielākās pilsētas Frankfurtes centrā vairāk nekā tūkstotis cilvēku pulcējās, lai protestētu pret likumu, kurš Lielajā piektdienā aizliedz dejas publiskās vietās.


Policija vēsta, ka rātslaukumā jeb Rēmerbergā bija pulcējušies aptuveni tūkstotis cilvēku. Vairums bija apgādājies ar portatīvajiem atskaņotājiem ar austiņām, un tāpēc garāmgājēji varēja vērot lielu grupu klusumā dejojošu cilvēku, no kuriem daļa sejas slēpa aiz maskām.

Zaļo partijas Hesenes nodaļas jaunatnes organizācija aicināja visus uz dejām Frankfurtes centrā, izplatot paziņojumu: “Valsts pienākums nav nodrošināt kristiešu rituālu ievērošanu. Frankfurtes pilsēta atsaucas uz Hesenes svētku likumu. Tas jāmodernizē, cik ātri vien iespējams.”

Savukārt Hesenes un Nasavas luterāņu baznīcas pārstāvis Rogers Tēpelmans paziņojis, ka Lielās piektdienas mērķis esot pievērst uzmanību pasaules ciešanām, tostarp tādiem briesmīgiem notikumiem, kuri pēdējā lakā piemeklējuši Japānu un Lībiju.

Arī Hesenes zemes iekšlietu ministrs Boriss Reins, kurš pārstāv konservatīvo Kristīgo demokrātu savienību paziņojis, ka likums joprojām esot atbilstošs sabiedrības vajadzībām. Viņš norādījis, ka Hesene esot “kristīga, uz rietumiem orientēta” zeme. Tādējādi ir “svarīgi un pareizi”, ka te vissvarīgākajos kristiešu gada svētkos nav “trobeles cauru diennakti”, piebilda Reins.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.