40. Kura nedēļas diena bija atpūtas diena Vecajā Derībā?


Dārgie Ziemassvētki

Eiropā ceļas Ziemassvētku eglīšu cenas, jo dāņu eksportētāji samazinājuši piedāvājumu, un šāda tendence turpināsies vēl trīs četrus gadus, piektdien ziņu aģentūrai “Reuters” pastāstīja Dānijas Ziemassvētku eglīšu audzētāju asociācijas vecākais konsultants Klauss Kristensens.

z-svetki.gif

Pašreizējās situācijas cēloņi meklējami laikā no 1998. līdz 2004.gadam, kad eglīšu cenas saistībā ar pārmērīgu piedāvājumu strauji kritās, tāpēc daļa audzētāju Dānijā pārgājuši uz citām kultūrām.

Pēc Kristensena teiktā, audzētāji prognozē, ka divus metrus garu Kaukāza baltegļu mazumcenas celsies par 15%-20%.
Šāda garuma Kaukāza baltegle (Abies nordmanniana), viena no Ziemassvētkos iecienītākajām sugām, Dānijā šogad maksā aptuveni 240 dāņu kronas (22,60 latus).

Dānija šogad izaudzējusi aptuveni 11,5 miljonus Ziemassvētku eglīšu, un 10 miljoni no tām paredzēti eksportam. Aptuveni puse no šā skaita tiks sūtītas uz Vāciju, bet nākamās lielākās pircējas ir Lielbritānija un Francija.

Šobrīd audzētāji jau stāda vairāk eglīšu, bet Kaukāza balteglei jāaug desmit gadi, tāpēc paredzams, ka cenas sāks izlīdzināties tikai pēc trim četriem gadiem, norādījis Kristensens.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.