292. Kā mums ir jābeidz katra lūgšana?


Cik vientuļš var justies cilvēks

Kad raugos pa labi, redzi, tur nav neviena, kas mani saprot; nekur nevaru tverties, neviens nebēdā par manu dvēseli. Tevi es piesaucu, Kungs, un saku: Tu esi mans patvērums, mana daļa dzīvo zemē! [Ps.142:5-6]

Cik vientuļš var justies cilvēks


Šis psalms ir Dāvida lūgšana. Kā pieminēts psalma pirmajā pantā, viņš lūdza Dievu, atrazdamies alā.

1. Samuēla grāmatas 22. nodaļā Dāvida situācija aprakstīta plašāk. Viņš bēguļoja. Vispirms Dāvids bēga no Saula, kas gribēja viņu nogalināt, un pēc tam no filistiešiem, kuri arī nebija noskaņoti labvēlīgi. Tāpēc viņam bija jāuzturas Adullāmas alā.

Toreiz Dāvids bija tik ļoti vientuļš!

142. psalms ir aizgrābjoša liecība par to, cik vientuļš var justies cilvēks. “Redzi, tur nav neviena, kas mani saprot; nekur nevaru tverties, neviens nebēdā par manu dvēseli.” Viņā briest arvien pieaugoša pārliecība: cilvēkiem ir pilnīgi vienalga, vai es dzīvoju vai mirstu. Un ne tikai tas vien. “Viņi slepeni liek man valgus,” saka Dāvids. Ari viņš bija piedzīvojis cilvēku naidu un ļaunprātību.

Mūsu vidū ir ļoti daudz vientuļu cilvēku. Arī ikviens no mums ir pieredzējis vientulību un bēdas. Iespējams, kāds no lasītājiem tieši tagad ir ciešanu nomākts un tam klājas gaužām grūti.

Šādām vientuļām dvēselēm ir jārod palīdzība un mierinājums kristīgā draudzē. Dod Dievs, ka mēs, Tavi bērni, esam modri un vērīgi, ka šādus cilvēkus pamanām un paturam savā redzeslokā!

Bet Dāvids nenoslēdzās vientulībā. Pārdomādams savas grūtības un nelaimes, viņš nesēdēja viens. Diemžēl daudzi cilvēki rīkojas tieši tā.

Dāvids atradās alā, bet “ala” bija arī vientulība un pamestība, ko viņš toreiz piedzīvoja.

Tomēr Dāvids joprojām zināja ceļu pie žēlsirdīgā Kunga, kas rūpējas par visiem nelaimīgajiem. Viņš piesauca Dievu un visu savu izmisumu nesa Tā Kunga priekšā.

Tā jārīkojas arī mums. Jēzus vārdā mums visiem jānāk žēlastības troņa priekšā – pie mūsu Tēva debesīs. Ar Viņu mēs droši varam runāt par savu vientulību, bailēm un līdzcilvēku vienaldzību.

Jēzus ir mūsu glābiņš. Viņš atjauno mūsu kopību ar Dievu un Viņa patiesajiem draugiem zemes virsū. Tāda bija Dāvida pieredze, un šādu palīdzību vari saņemt arī tu.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.