339. Kas ir mīlestības bikts tuvākā priekšā?


Ciešanu laika uzvedumi

Vācijā Bavārijas novada Oberammergaueras ciematā jau kopš 1633.gada notiek Ciešanu laika uzvedumi, kuros iesaistās viss ciems.

Laikā, kad risinājās Trīsdesmitgadu karš, cilvēki cieta un mira no mēra, Oberammergaueras iedzīvotāji apsolīja, ka ik pa desmit gadiem izrādīs “Lugu par mūsu Kunga Jēzus Kristus ciešanām, nāvi un augšāmcelšanos”.

1634.gada Vasarsvētkos ciema iedzīvotāji pirmo reizi pildīja savu solījumu un tā līdz mūsdienām. Jau kopš 18.gadsimta sākuma uz uzvedumu ieradās skatītāji no visas Vācijas. Viņus piesaistīja uzveduma lielais spēks. 2010.gadā ciema iedzīvotāji jau 41 reizi uzvedīs Kristus ciešanu un augšāmcelšanās stāstu.

Uzvedumā piedalās vairāk nekā 200 cilvēku, un uzvedums ilgst piecas stundas. Izrāde tiek spēlēta lielā, speciāli šim nolūkam būvētā brīvdabas zālē un skatuvē.

Gandrīz puse Oberammergaueras iedzīvotāju piedalās uzvedumā, izspēlējot Jēzus ciešanu stāstu no ieiešanas Jeruzalemē, nāves pie krusta līdz Augšāmcelšanās notikumam.

Likums nosaka, ka uzvedumā ir tiesības piedalīties jebkuram ciema iedzīvotājam, tādēļ režisora pienākums ir atrast katram lomu un veidu, kā iesaistīties izrādes tapšanā.

Galvenais režisors ir Kristiāns Štukls, kam šis būs jau trešais uzvedums.

Uzveduma līdzstrādnieki desmit mēnešus pirms izrādes gatavojas izrādei, orķestris un dziedātāji iestudē komponista Ročus Dedlera izrādei sacerēto mūziku. 2010.gadā izrāde pirmo reizi sāksies pēcpusdienā, un otrā daļa pēc pauzes tiks spēlēta jau vakara stundā.

Pirmizrāde būs 2010.gada 10.maijā, un uzvedums pavisam tiks spēlēts 102 reizes.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.