211. Kā tu zini, ka Svētais Gars ir patiess Dievs?


Brīvbaznīcas ārpus likuma

Kā ziņo laikraksts “Svētdienas Rīts”, ka Serbijā baptistiem un citām evaņģēliskajām draudzēm vairs nav tiesiska statusa. Kopš jūlija šīs draudzes vairs nav valstiski atzītas.

Valstiski atzīti nav arī septītās dienas adventisti, veckatoļi un Jehovas liecinieki. Jehovas liecinieki un baptisti vēlas vērsties Serbijas satversmes tiesā. 2006.gadā parlaments izdeva jaunu baznīcu un reliģiju likumu, kurā tradicionālajām konfesijām ir lielākas tiesības.

Tām pieder serbu ortodoksālā, Romas katoļu un slovāku luteriskā baznīca, reformētā un luteriskā baznīca, kā arī luteriskā baznīca, jūdu draudzes un islama kopiena. Vēlāk šīm konfesijām tika pievienotas arī rumāņu ortodoksālā baznīca un grieķu katoļu baznīca. Pirms gada pieņemtais likums valstiski atzītās baznīcas atbrīvo no nodokļiem, ļauj apmeklēt slimnīcas un cietumus, kā arī atļauj uzturēt skolas, slimnīcas un bērnu namus.

Ja reliģiskās organizācijas nav valstiski atzītas, tad tās nevar atvērt banku kontus, uzaicināt ārzemju līdzstrādniekus, tām nedrīkst būt īpašumi, tas neko nedrīkst pirkt un pārdot, izplatīt literatūru un tās nedrīkst algot darbiniekus.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

7 atsauces par “Brīvbaznīcas ārpus likuma”

 1. Mulders:


  žēl ka zem āmura pakļuva Baptisti, bet Adventiņus un Jehoviešus droši var slaucīt laukā!

 2. Dona:


  Wai, Mulderiit, kas tev pret nabaga liikju needaajiem par naidu? :D

 3. bitch:


  Baptisti tiešām sakarīgi ļaudis… Ar adventiņiem darīšanas nav bijis, bet ar Jehoviešiem arī negribu

 4. biskaps:


  a reliģiskās organizācijas nav valstiski atzītas, tad tās nevar atvērt banku kontus, uzaicināt ārzemju līdzstrādniekus, tām nedrīkst būt īpašumi, tas neko nedrīkst pirkt un pārdot, izplatīt literatūru un tās nedrīkst algot darbiniekus.
  ———————————————————————————
  To visu jau var darīt kā privātpersonas un tad valstij vēl mazāka teikšana nekā pie reģistrētiem.

 5. machss:


  vai tik nesākas pēdējie laiki, kad kristiešus sāk vajāt un aizliedz veikt darījumus… :D

 6. talyc:


  šie ir beidzamie laiki
  un šis ir žēlastības laiks
  - – -
  un tikai smējēji laiku uztver vieglprātīgi

 7. bu4inj:


  Baptisti ēd gaļu!
  Vismaz mana draudze ēd.
  Un viņi patiešām ir ļoti sakarīgi cilvēki pat sakarīgāki nekā daži man pazīstami citas konfesijas pārstāvji.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.