253. Vai esi drošs, ka arī tu tiksi debesīs?


Barselonas simbols apdraudēts

Laika zobs nopietni apdraud daudzas pasaulslavenas celtnes. Viena no pasaulē slavenākajām baznīcām ir “La Sagrada Familia” Barselonā, kuras būve pēc Antonio Gaudi projekta sākta 1882. gadā. Tagad slavenā katedrāle iekļauta 93 pasaules apdraudētāko monumentu sarakstā.

Unikālo celtni katru gadu apmeklē miljoniem tūristu, tās akmens mežģīnēs veidotie torņi kļuvuši par Barselonas simbolu. Tomēr tās celtniecības darbi nav pabeigti un celtne ir nopietni apdraudēta.

Neilgi pirms Olimpiskajām spēlēm Barselonā 1992. gadā grupa japāņu piedāvāja katedrāli pabeigt divos mēnešos, taču Barselonā atteicās no šī piedāvājuma, uzsverot, ka pasaule ir pilna ar pabeigtām baznīcām, bet šāda, nepabeigta, ir tikai Barselonā.

Tomēr tagad ir pienācis laiks, kad tā vairs nevar turpināties un ir palikušas divas iespējas – vai nu katedrāles celtniecības darbus pabeigs, vai arī celtne vairs ilgi neizturēs. Glābt šo kultūras vērtību un saglabāt to nākamajām paaudzēm var, tikai kopīgi mobilizējot spēkus vietējām un starptautiskajām organizācijām.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.