296. Kas ir iestādījis Svēto kristību?


Baptisti piekopj rasismu

ASV Kentuki štatā izcēlies plaša mēroga skandāls, jo baptistu baznīcas Gulnare Free Will turpmāk par draudzes locekļiem aizliegts kļut pāriem atšķirīgu ādas krāsu. Šādā savienībā esošiem cilvēkiem būs aizliegts baznīcā apmeklēt dievkalpojumus un piedalīties cita veida ceremonijās, izņemot bēres.

Baptisti piekopj rasismu


Rasisma skandāls Kentuki štatā sākās pēc tam, kad vietējās baptistu draudzes sekretāres meita Stella Hervilla uz dievkalpojumu ieradās sava melnādainā līgavaiņa Tiča Čikuni pavadībā. Tas acīmredzot rasistiski noskaņotajā sabiedrībā izraisīja sašutumu, un draudzes locekļi nobalsoja, ka turpmāk dažādu rasu pāriem baznīcā nav ko meklēt.

Balsojums izraisījis šķelšanos arī pašā baptistu baznīcā Gulnare Free Will – liela daļa baznīcas locekļu balsojumu boikotēja un protestā draudzi pametuši. Draudzes mācītājs apgalvo, ka lēmums neesot rasistiski motivēts, viņš gluži vienkārši neticot “dažādu rasu pāru laulībai”.

Notikušais izraisījis skandālu visas valsts mērogā, cilvēktiesību aktīvistiem norādot uz atklātu diskrimināciju un rasismu. Eksperti norāda, ka tik atklāta rasisma gadījums valstī nav fiksēts jau gadu desmitiem.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.