185. Kādos dažādos stāvokļos Jēzus ir savā pestītāja misijā?


Atkritumos atrod krustu

Kā ziņo Blagovest, Austrijas pilsētas Zell am See atkritumu konteinerī atrasts vērtīgs un dārgs viduslaikos izgatavots krusts.

Šo viduslaiku izstrādājumum meklējot atkritumos vecus traukus un citus saimniecībā noderīgus priekšmetus, atrada kāda gados pavecāka austriete. Nenojaušot, cik vērtīgs bija viņas atradums, sieviete to aiznesusi mājās glabāja zem dīvāna.

Vērtīgais atradums kļuvis aktuāls tad, kad Zell am See nomira turīgs viesnīcas īpašnieks. Viņa īpašumu mantoja radinieki, kuri, savukārt, meta atkritumos visu, kas viņiem licies nevajadzīgs. Spriežot pēc visa krusts varējis piederēt tieši šim vīram. Sieviete parādīja atrasto krustu nelaiķa radiniecei un tā atļāva viņai to paturēt.

Burtiski pirms mēneša kāda no austrietes kaimiņienēm ieinteresējās par atrasto krustu un aiznesa to uz muzeju, lai veiktu ekspertīzi. Muzeja kurators Germans Majrhofers sapratis, ka viņa priekšā ir vērtīgs mākslas darbs paziņoja par to policijai. Vīnes eksperti nāca pie slēdziena, ka krusts ir izgatavots Limožā ap XII un XIII gadsimtu. Pēc speciālistu domām mākslas darba vērtība ir 536000 dolāru.

Muzeja kurators pateicās pēdējai krusta īpašniecei, kura akurāti to bija saglabājusi cilvēcei. “To ko viņa izdarīja ir apbrīnojami,” teica muzeja darbinieks.

Kā liecina izmeklēšanas dati, līdz II Pasaules karam krusts bija daļa no mākslas priekšmetu kolekcijas, kas piederēja poļu muižnieku ģimenei un glabājās Goluhu pilī. Kara priekšvakarā krustu noslēpa kādas Varšavas ēkas pagrabā. Taču 1941.gadā nacisti atradu šo slēptuvi un pārnesa krustu ar pārējām dārglietām uz pili Austrijā. Kur dārglietas glabājās pēc tam, un kā krusts nokļuva Zell am See nav zināms.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

8 atsauces par “Atkritumos atrod krustu”

 1. gviclo:


  Manas personīgās domas ir, ka cilvēcei svarīgāks ir krustā sistais Kristus.

  Ar cieņu,
  gviclo

 2. deprofundis:


  ko tu runā kas var būt svarīgāks par atkritumos izmestu krustu?!?!

 3. deprofundis:


  svarīgāks par 536000 dolāru?!?

 4. liene:


  mūžīga dzīvība

 5. Didzis Meļķis:


  Liene, piķis tam netraucē.

 6. Roberto:


  м м м а н н н и

 7. inkvizitors:


  …labais krasts…augstprātība…krišana…

 8. inkvizitors:


  …puišeļi…sakāpj… galvā…klūp…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.