2. Kas ir Mazais Katehisms?


Atdot grožus

“Pāri visam, kas jāsarga, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!” (Sal.pam.4:23)

atdot grožus


Cilvēks parasti cenšas izsargāties no rīcības, kas var radīt nepatīkamas sekas. Piemēram, daudzi ir vēlējušies piesavināties svešu mantu, taču pēdējā brīdī pārdomājuši, jo izbijušies par savas rīcības sekām.

Tomēr viņi nerūpējas par savas sirds iekšējo dzīvi. Mēdz teikt, ka domas nav iespējams kontrolēt, tādēļ mēs viegli pieļaujam, ka mūsu sirdi pilda ļaunas domas. Tāpat mēs bieži ļaujam, ka mūsos rūgst un briest mantkārīga tieksme pēc netaisnas algas, nešķīsta kaisle, naids un atriebības alkas.

Ļaujot ļaunumam brīvi dzīvot mūsu domu pasaulē, mēs sevi pakļaujam lielām briesmām. Spēlēšanās ar ļaunām kārībām var novest mūs pie tā, ka beigās vairs nekontrolējam savu rīcību.

Un, pat ja tu spēj apvaldīt savas ļaunās tieksmes, tev skaidri jāapzinās, ka Dieva priekšā tava domu pasaule ir kā uz delnas. Dievs visu redz un lasa tevi kā atvērtā grāmatā. Dievs liks atbildēt ne tikai par visiem mūsu ārējiem darbiem, bet arī par mūsu iekšējo dzīvi.

Tāpēc pāri visam Dieva vārds mudina sargāt sirdi, jo saskaņā ar Jēzus Vārdiem tieši no sirds nāk ļaunas domas (Mt.15:19).

Bet kā lai savalda un kontrolē savu sirdi, tās domas un kaislības? – Tāds ir jautājums. Sirdij taču nepavēlēsi! Lai kā mēs prastu savaldīties ārēji, mūsu sirdis allaž iet savu ceļu, un tur neko nevar darīt.

Tad atliek nākt ar savu ļauno sirdi pie Kunga Jēzus un Viņa priekšā atzīt visus grēkus – ārējos un atklātos, iekšējos un apslēptos – un izsūdzēt savu postu Viņam.

Ikviens, kas Jēzus nopelna dēļ ir kļuvis par Dieva bērnu, ir saņēmis arī Svēto Garu (Gal.4:6). Klausīsim Dieva Gara balsij un ar visu ļaunumu, kas mūsos rosās, vienmēr steigsimies pie Viņa!

Sargāt savu sirdi nozīmē “atdot grožus” Jēzus rokās.

Vienmēr lūgsim: Kungs Jēzu, vadi manas domas!

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.