317. Vai var [vai vajag] kristīties vēlreiz?


Arestēts potenciālais baznīcu spridzinātājs

ASV Ilinoisas štatā arestēts kāds 23 gadus vecs vīrietis, kurš plānojis Oklahomas apkārtnē uzspridzināt 48 dievnamus.


Policija pie aizturētā Gregorija Artūra Veilera atraduši detalizētas kartes, daļēji iznīcinātus pierakstus un zīmītes, receptes Molotova kokteiļu izgatavošanai, kā arī 48 baznīcu sarakstu.

Arestētais vīrietis arī bija ievācis informāciju par dievkalpojumu laikiem un draudžu locekļu. Viņa moteļa istabiņas atkritumu grozā atrasti materiāli, kas var tikt izmantoti spridzekļu izgatavošanai.

Tiesībsargi pret Veileru jau cēluši apsūdzības par sprāgstvielu glabāšanu, kā arī Oklahomas pretterorisma likuma pārkāpumu. Viņam piemērots arests bez tiesībām iemaksāt drošības naudu.

Jaunā cilvēka radinieki apgalvo, ka Gregorija draudi neesot uztverami nopietni, tā kā viņš ciešot no psihiskas kaites. Saistībā ar šo slimību viņš vairākas reizes ticis hospitalizēts, kā arī cietis no alkohola un heroīna atkarības.

Radinieki norāda, ka Veilers daudz cietis, jo viņa māte un tēvs izdarīja pašnāvību, pirms zēns vēl bija sasniedzis 16 gadu vecumu.

Izmeklēšanā konstatēts, ka pirms aptuveni trīs gadiem Gregorijs pievienojies kādai reliģiskai grupai Misūri štatā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.