14. Kādi baušļi ietilpst pirmajā plāksnē?


Andrae Crouch & All Star Choir: My Tribute (To God Be The Glory)

2015.gada 8.janvārī 72 gadu vecumā Dievs Mūžībā aizsauca vienu no 20.gadsimta ievērojamākajiem gospelmūzikas autoriem un izpildītājiem, gospelmūzikas visaugstākās kvalitātes leģendu Andrae Crouch. Viņš ir daudzu populāru pielūgsmes dziesmu autors, ko ik svētdienu dzied dažādu konfesiju draudžu dievkalpojumos visā pasaulē. Mūziķa piemiņai piedāvājam šķiet pazīstamāko viņa dziesmu To God Be The Glory, ko šajā video autors izpilda kopā ar mūsdienu kristīgās mūziķas visu zvaigžņu kori.

Andrae Crouch dzimis 1942.gada 1.jūlijā Losandželosā. Viņa tēvs bija ielu sludinātājs, vēlāk mācītājs mazā vasarsvētku draudzītē. Pirmās Andrae muzikālā talanta izpausmes atklājās jau bērnībā, bet vēlāk viņš kopā ar dvīņumāsu Sandru un vecāko brāli nodibināja grupu The Crouch Trio. Vienpadsmit gadu vecumā Andrae kļuva par tēva draudzes pianistu un vēlāk nodibināja kori. Savu pirmo dziesmu jaunais talants uzrakstīja, kad viņam bija 14 gadu.

Vidusskolas gados Crouch nodibināja savu pirmo grupu COGICS (Church of God in Christ Singers). Grupa ierakstīja albumu un ieguva vairākas mūzikas balvas. Pēc vidusskolas Andrae studēja Valley Junior koledžā, pēc tam mācījās Life Bībeles koledžā Losandželosā. Šajā laikā viņš strādāja kā padomdevējs David Wilkerson dibinātās narkomānu pusaudžu rehabilitācijas programmas Teen Challenge vietējā nodaļā. Arī šeit Crouch organizēja kori, kas ar panākumiem uzstājās visā Dienvidkalifornijā.

1965.gadā tika nodibināta grupa Disciples, kuras pianists un līdervokālists Andrae bija turpmākos 15 gadus. Sākumā tas bija vaļasprieks, taču 1968.gadā grupu pamanīja ierakstu kompānija Light Records. Andrae atstāja darbu Teen Challenge, lai kļūtu par profesionālu mūziķi. Tajā pašā gadā klajā nāca arī pirmais Disciples albums. No trio viņi kļuva par kvartetu, pēc kāda laika dalībnieku skaits dubultojās, bet vēlāk sasniedza vienpadsmit cilvēkus. Disciples ierakstījuši astoņus albumus, koncertējuši ASV, Austrālijā, Tālajos Austrumos, Indijā, Āfrikā, Eiropā. Savu darbību grupa izbeidza 1980.gadā.

Pēc Disciples Crouch sāka solista karjeru. Tiesa, viņa pirmais soloalbums Just Andrae iznāca jau 1972.gadā – vēl Disciples laikā. 1981.gadā Andrae noslēdza līgumu ar kompāniju Warner un laida klajā albumu Don’t Give Up. Tas bija paredzēts sekulārajam tirgum, un tā dziesmas vēstīja par sabiedrībai sāpīgām problēmām, piemēram, abortiem un prostitūciju. Sekoja albumi Finally (1982) un No Time To Lose (1984). 1986.gadā Crouch kļuva par pirmo kristīgo mūziķi, kas nominēts Amerikas kinoakadēmijas balvai Oskars.

1994.gadā, pēc desmit gadu pārtraukuma, Qwests Records laida klajā jaunu Crouch soloprojektu Mercy. Šajā laikā Andrē pārdzīvoja smagus brīžus – viens pēc otra mūžībā aizgāja viņa tēvs, māte un brālis. Andrae kļuva par draudzes mācītāju tēva vietā. 1996.gadā viņš atgriezās ierakstu studijā, lai radītu albumu Pray (1997). “Šā albuma nosaukums nav nejaušība,” teic Crouch. “Būdams mācītājs, es redzēju, kā Dievs darbojas cilvēku dzīvē. Arī manējā.” 2000.gados iznāca vēl daži klausītāju novērtētu Andrae Crouch albumi.

Crouch mūzika ir gospel, soul, r&b, jazz, rock, pop un disco sajaukums, tomēr tā saglabā savu unikālo identitāti un nenoliedzami joprojām ir mūsdienīga. Savā radošajā mūžā Andrae sarakstījis vairāk nekā 300 dziesmas, kas tulkotas vairāk nekā 20 valodās, tostarp arī latviešu. Vairākas viņa dziesmas stabili iekļāvušās mūsdienu baznīcas himnoloģijā – Through It All, Soon and Very Soon, To God be the Glory, vēl citas. Crouch ierakstījis un producējis albumus kopā ar daudziem izciliem mūziķiem. Bet viņa paša albumi ieguvuši zelta un platīna statusu; Andrae mūzika novērtēta ar septiņām Grammy, sešām Dove un vairākām citām mūzikas industrijas balvām.

Andrae Crouch & The Disciples diskogrāfija (labākais):

1969 Take the Message Everywhere
1971 Keep on Singin’
1972 Soulfully
1973 Live at Carnegie Hall
1975 Take Me Back
1976 This Is Another Day
1978 Live in London
1979 I’ll Be Thinking of You

Andrae Crouch solo diskogrāfija (labākais):

1973 Just Andrae
1981 Don’t Give Up
1982 Finally
1984 No Time to Lose
1986 Autograph
1994 Mercy
1997 Pray
1998 Gift of Christmas [Ziemassvētku]
2006 Mighty Wind
2011 The Journey
2013 Live in Los Angeles

How can I say thanks
for the things You have done for me?
Things so undeserved,
yet You gave to prove Your love for me;
the voices of a million angels
could not express my gratitude.
All that I am and ever hope to be,
I owe it all to Thee.

To God be the glory,
to God be the glory,
to God be the glory
for the things He has done.
With His blood He has saved me,
with His power He has raised me;
to God be the glory
for the things He has done.

To God be the glory,
Praise and the glory;
Praise for the things He has done,
We love Him for the things He has done.
To God be the glory,
He deserves the glory;
Praise for the things He has done,
We love Him for the things He has done.

Just let me live my life,
let it pleasing, Lord to Thee,
and if I gain any praise,
let it go to Calvary.

With His blood He has saved me,
with His power He has raised me;
to God be the glory
for the things He has done.
With His blood He has saved me,
with His power He has raised me;
to God be the glory
for the things He has done,
for the things He has done,
for the things He has done,
to God be the glory
for the things He has done.

To God be the glory
for the things He has done.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.