83. Ko Dievs vēlas sargāt ar sesto bausli?


Aizliedz tirdzniecību reliģisko svētku laikā

Kā ziņo laikraksts “Svētdienas Rīts”, Polijas parlamentārieši, pamatojoties uz daudzajām sūdzībām, ka britiem piederošo lielveikalu Tesco vadība neievēro strādājošo reliģiskās vajadzības, nobalsojuši par tirdzniecības aizliegumu Romas katoļu baznīcas svētku dienās.

Pēc jaunā likuma tirdzniecība būs aizliegta divpadsmit svētku dienas gadā, ieskaitot Lieldienas, Vasarsvētkus, Debesbraukšanas dienu, Visu svēto dienu, kā arī Ziemsvētkus un Jaunā gada, Polijas Konstitūcijas un Neatkarības dienu.

Likums neattiecas uz restorānu, viesnīcu, benzīna uzpildes staciju un mazu veikaliņu darbu.

Polijas sabiedrības negatīvu vērtējumu izpelnījusies lielveikalu vadības attieksme pret sievietēm, īpaši ģimenes mātēm, kuras ar šādu “piespiedu” darbu, nesaņemot par to adekvātu samaksu, tiek atrautas no saviem tuviniekiem.

Taču kā katrai lietai arī šai ir otra puse. Tesco 280 lielveikalos nedēļā iepērkas seši miljoni pircēju. Pēdējās izpārdošanas akcijās kompānija samazinājusi cenas televizoriem, velosipēdiem un MP3 pleijeriem, kurus visbiežāk pērk dāvanām bērniem, kas saņēmuši pirmo Komūniju.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Aizliedz tirdzniecību reliģisko svētku laikā”

 1. talyc:


  vai ak vai…
  tas gan vairāk izskatās, pēc reliģiozo krāmu tirgotāju lobēšanas
  - – -
  tipa: ja nebūs elektro preču ko dāvināt
  tad tiem, kas dāvanas nebūs savlaicīgi iegādājušies supermārketos
  nāksies kvantumā iepirkt ģipša marijas, māla betlēmītes un koka kristiņus
  lai nepaliktu kaunā (bez lētām dāvanām citiem) apdāvināšanās buma laikā

 2. Ervīns:


  Pareizi būtu bijis, ja seims būtu aizliedzis tirgošanos ne vien reliģisko, bet arī visu oficiālo svētku laikā un ne vien ārzemju, bet arī poļu tirgotājiem. Tā ir problēma arī Latvijā, ka tirgotāji peļņas dēļ nereti ignorē oficiālās svētku dienas, tādejādi darbinieki ir spiesti strādāt šajās dienās, nevis būt kopā ar ģimeni, kā tas pienāktos.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.